Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Poetas Rolandas Rastauskas sakė maloniai nustebęs, kad esama tiek daug kuriančių haiku.

Jau antrąjį kartą į savaitę trunkantį renginių ciklą „Palangos dienos“, skirtą paminėti Palangos gražinimo Lietuvai ir Šventosios prijungimo metines bei sukaktį, kai pirmąkart rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtas Palangos vardas, įsilieja Palangos kurorto muziejaus iniciatyva rengiamas poezijos konkursas „Haiku Palangai“.

Antrojo konkurso laureatų apdovanojimo ceremonija įvyko Palangos kurorto muziejuje. Į jaukią vilą „Anapiliu“ tebevadinamą Palangos kurorto muziejaus salę susirinkusius haiku kūrėjus ir šio poezijos žanro gerbėjus muzikiniais sveikinimais pasitiko respublikinių ir užsienio konkursų laureatų akordeonistų duetas Mantas Leonardo Lizzi (mokyt. Nijolė Daukšienė, Palanga) ir Gabrielė Kunickaitė (mokyt. Valentina Navickienė, Klaipėda).

Palangos kurorto muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė-Bumbulienė pasidžiaugė, kad per metus konkursas gerokai ūgtelėjo: jame šiemet dalyvavo 66 kūrėjai iš visos Lietuvos. Kaip ir pernai, poetai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes. Gausiausia – suaugusiųjų amžiaus grupė, kurioje buvo lygiai 40 dalyvių, vyresniojo mokyklinio amžiaus grupėje rungėsi 8, jaunesniojo mokyklinio amžiaus – 18 poetų.

„Palangai skirti haiku apraizgė Lietuvą skersai išilgai, nes dalyvių geografija, lyginant su pernykščiu konkursu, labai išsiplėtė – sulaukėme haiku iš Vilniaus, Kauno, Lazdijų, Švenčionių, Skuodo, Mažeikų, Klaipėdos, Šilutės ir kitų miestų ir miestelių“, – sakė A. Levickytė-Bumbulienė, priminusi, jog konkursas turėjo dvi temas: „Mano kraštas prie jūros“ ir „Kelionė“.

Į apdovanojimo ceremoniją susirinkusius kūrėjus vaizdo laišku iš Vokietijos pasveikino antrąkart vertinimo komisijai pirmininkavusi poetė eseistė Elena Karnauskaitė, sakiusi, jog ją išties maloniai nustebino dalyvių gausa bei tai, kad konkursui pateiktieji haiku buvo išties verti dėmesio. Komisijos sprendimu, buvo įsteigti ir keli specialūs prizai.

Poetas, eseistas, dramaturgas, vertėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Rastauskas sakė esąs maloniai nustebintas: „Įsivaizdavau, kad mes čia susirinksime lyg tam tikra haiku kūrėjų sekta, susėsime aplink stalą ir skaičiuosime skiemenis. Esu nustebęs, kad Palangoje – ir Lietuvoje – tiek daug bandančių save haiku žanre.“

Palangos kurorto muziejaus direktorės pareigas laikinai einanti Virginija Paluckienė pasidalino geromis žiniomis – per praėjusius metus konkursas įsigijo naujų bičiulių: Japonijos ambasada bei Haiku gimnazija padėjo viešinant ir įsteigė prizus, Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytojai gelbsti verčiant haiku į anglų ir rusų kalbas, fotografai Juozas Sungaila, Mantas Gauronskis ir kiti leido naudoti konkursui savo fotografijas.

Apdovanojimo ceremonija pradėta nuo naujai įsteigtų nominacijų. Japonijos ambasados paskatinimo prizai atiteko Viltei Kungytei (Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla) ir Odetai Stirblytei (Palangos Senoji gimnazija). Ši jaunoji poetė pelnė ir Palangos kurorto muziejaus prizą už originalumą. Haiku gimnazija išsirinko taip pat Palangos senosios gimnazijos moksleivės Austėjos Daukšaitės haiku, o Palangos gintaro muziejus išsirinko ir apdovanojo savo favorites, kūrusias haiku gintaro tema – Birutę Kriščiūnaitę iš Šiaulių ir Eglę Gedvilaitę iš Palangos.

Konkurso rengėjas Palangos kurorto muziejus taip pat paskyrė tris prizus. Už haiku vasaros tema prizas atiteko Eglei Baranauskaitei iš Palangos. Už poeziją apie Šventąją muziejaus prizas atiteko Gintariui Vžesniauskui iš Lazdijų, už poeziją istorine tema – Dainiui Dirgėlai iš Vilniaus ir Pranui Vaičaičiui iš Kauno.

Palangos autobusų stoties bei tarptautinio Palangos oro uosto atstovai išsirinko haiku kelionės tema. Jie bus užrašyti lietuvių, anglų ir rusų kalbomis ir mažiausiai metus pasitiks atvykstančius į Palangą svečius.

Komisijos vertinimu, jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėje nominacija „Už Palangos jausmą“ ir specialus prizas atiteko Gabijai Černiauskaitei, dvi III v. skirtos Adrijai Maciulevičiūtei ir Martynui Bončkui, II v. atiteko Aistei Jukniūtei, I v. skirta skirtas Mūzai Svetickaitei. Visi jaunieji poetai – iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos.

Vyresniojo mokyklinio amžiaus grupėje komisija III v. skyrė Melitos Sinušaitės (Palangos Senoji gimnazija) sukurtam haiku, II v. užėmė Daumantė Papukaitė (Švenčionių technologinė gimnazija), nugalėtoja šioje amžiaus grupėje tapo Austėja Daukšaitė (Palangos Senoji gimnazija), kurią specialiu prizu apdovanojo ir poetas R. Rastauskas.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje komisijos nominacija „Už priartėjimą prie tradicijos“ teko kaunietei Anai Baltei, už atrastus Šventosios ženklus – vilniečiui Dainiui Dirgėlai. Nominacijos „Už Palangos ir stintų kvapą“ laureatė – Kristina Valasevičienė (Kaunas). Trečioji vieta skirta dviem kūrėjoms – palangiškei Dovilei Oškinytei ir Laimai Laimutytei iš Švenčionių, antroji – vilniečiui Arūnui Šilanskui. Pirmoji vieta komisijos sprendimu skirta Jūratei Norvaišienei iš Mažeikių.

„P. n.“ informacija

---

Haiku Palangai

audringa diena

vos girdimai tarp dantų

sugirgžda smėlis

Mūza SVETICKAITĖ

***

Kojų pirštais į

Šaltas plekšnės smegenis

„Tipo maudynės“

Besprindžiuodami

Pirštais apskaičiavome

Suoliuko šaltį

Aistė DAUKŠAITĖ

***

atostogų romanas

perverčia kelis lapus

jūros vėjas

Jūratė NORVAIŠIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas