Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Savo tautos kultūrą pristatė Šiaurės Makedonijoje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Šventės
  • 2019-07-02

Tarp kitų šalių vėliavų Šiaurės Makedonijoje įvykusiame festivalyje suplazdėjo ir mūsų trispalvė.

Kretingos meno mokyklos Choreografijos skyriaus šokėjai pabuvojo Šiaurės Makedonijoje, kur dalyvavo tarptautiniame muzikos ir šokių festivalyje „Ochrido perlas 2019“.

Kretingai ir Lietuvai šiame festivalyje atstovavo vaikų šokių studija „Ratilėlis“, vadovaujama Simonos Kutkevičienės ir koncertmeisterės Astos Paulauskienės, bei merginų choreografinė grupė „Vėjūnės“ (vadovė Eglė Baltriukienė).

Festivaliui jungtinės šių kolektyvų pajėgos parengė 20 minučių trukmės programą, kuria siekė atspindėti mūsų tautos darbo ir pasilinksminimo šokius. Savo programą kretingiškiai pradėjo tradicine „Kepurine“, o kitus liaudies sceninius šokius lydėjo vokalas. „Mūsų tautinis sceninis šokis turi aiškią struktūrą – brėžinį, kas gerokai stebino kitų šalių atstovus“, – teigė S. Kutkevičienė ir A. Paulauskienė.

Be vienintelių Lietuvai atstovavusių kretingiškių, festivalyje – vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų grupėse – savo programas pristatė Turkijos, Bulgarijos, Lenkijos, Kroatijos, Čekijos, Serbijos kolektyvai.

Taip susiklostė, kad Kretingos meno mokyklos šokėjai sulaukė išskirtinio festivalio organizatorių dėmesio, tad buvo itin matomi. „Jau vėliau, diskutuojant, festivalio organizatoriai ypač akcentavo mūsų vaikų, vaikų ir mokytojų tarpusavio santykius, bendravimo kultūrą. Tai, be abejo, paglostė širdį“, – pedagogės akcentavo, kad jų ir vaikų santykiai – be spaudimo, su abipuse pagarba, kas greičiausiai turi įtakos ir vaikų punktualumui, mandagumui, tvarkai.

Kretingos meno mokyklos šokėjai iš kitų festivalio dalyvių išsiskyrė puošniu tautiniu kostiumu.

Jau per festivalio eitynes lietuvaičiai dėmesio sulaukė ir dėl savo aprangos: kitų šalių dalyvius žavėjo mūsų merginų akinančios baltos prijuostės, rankomis austų tautinių sijonų raštai. Pro žiūrovus nepraslydo ir mūsų šokėjų nusilenkimai, atlikus programą, – tai, pasirodo, irgi gali būti išskirtinis bruožas.

Tarptautinis festivalis nebuvo vien koncertinė programa: renginio organizatoriai pasirūpino išskirtinai turiningu laisvalaikiu. Be to, kad pamatė aplinkinius miestus ir miestelius, Kalistos vienuolynų kompleksą, kretingiškiai plaukė ežeru, aplankė buities muziejų-miestą ant vandens, mūsiškius nuolat visur lydėjo gidė.

Tokios kelionės – jau per keliolika metų susiklosčiusi Choreografijos skyriaus auklėtinių tradicija.

„Išvykos mums – labai svarbios, nes per jas vaikai atsiskleidžia visiškai iš kitos pusės. Tarptautiniuose festivaliuose taip pat labai išryškėja mūsų tautiškumas, pilietiškumas, ir galimybe pademonstruoti lietuviškumą vaikai įprastai labai didžiuojasi“, – pastebėjo S. Kutkevičienė ir A. Paulauskienė.

Baigiantis festivaliui Kretingos meno mokyklos mokiniai dalyvavo atsisveikinimo vakare su kolektyvu iš Turkijos: skirtingų šalių jaunimas ir pedagogai supažindino vienas kitą su savo kultūra, tradicijomis, kas taip pat papildė ir taip gausią įspūdžių kraitę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas