Praėjusį penktadienį, Kretingos miesto stadione stebint 200 žiūrovų, Kretingos „Minija“ laimėjo Lietuvos futbolo federacijos I lygos pirmenybių 26-o turo rungtynes – mūsiškiai 2:0 nugalėjo Vilniaus FK „Vilnius“ ir taip atsirevanšavo už I rate patirtą apmaudų pralaimėjimą 4:5.

Rungtynes aktyviau pradėjo svečiai iš sostinės – jie daugiau žaidė su kamuoliu, o Kretingos „Minija“ kantriai ir užtikrintai dirbo gynyboje, neleisdama varžovams sukurti pavojingesnių situacijų prie savųjų vartų. Pirmasis pavojingas kretingiškių epizodas įvyko 25-ą min., kada Gvidas Juška iš už baudos aikštelės prieigų sudrebino vartų skersinį. Jusufas Traore 30-ą min. turėjo gerą momentą, bet delsė smūgiuoti dešine koja, o kairiąja atlikti tikslaus smūgio nepavyko. 37 min. tas pats futbolininkas sulaukė puikaus perdavimo ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį 1:0. Pirmą kėlinį minijiečiams daugiau pasižymėti nepavyko.

Po pertraukos jau Kretingos komanda daugiau žaidė su kamuoliu, versdama svečius, kurie pripratę žaisti ant dirbtinės dangos, gintis nuo atakų. Antrą kėlinį teritorinę persvarą perėmė „Minija“, bet pirmą pavojingesnį momentą pavyko sukurti, kai po ilgo perdavimo kamuolį ore numetė G. Juška, o Ernestas Andriušis smūgiavo tiesiai į vartininką. Praėjus 10 minučių tas pats futbolininkas puikiai susitvarkė su varžovų gynėjais, bet į vartus nepataikė. Dar už kelių minučių E. Andriušiui rezultatą pakeisti pavyko – iššokęs prieš varžovų vartininką nestipriu, tačiau tiksliu smūgiu jis padvigubino rezultatą. Per paskutinį pusvalandį komandoms kažko pavojingesnio sukurti nebepavyko ir rungtynių rezultatas nebepasikeitė – „Minija“ šventė pergalę prieš vienus tiesioginių konkurentų dėl aukštesnių pozicijų ir bent laikinai pakilo į aštuntą turnyrinės lentelės poziciją. Galutinė vieta turnyrinėje lentelėje spręsis likusiuose trijuose turuose: kitą savaitgalį – išvykoje į Kupiškį, spalio 12 d. – namuose su I lygos lyderiu Telšių „Džiugu“, o sezoną baigs išvykos rungtynėmis su Kauno ,,Hengellmann Litauen" spalio 27 d.

Vyriausiojo trenerio Valdo Trakio komentaras: „Manau, pelnytai laimėjo stipresnė komanda. Po pralaimėjimo Šiauliuose buvo būtina pasiekti pergalę, ką ir pavyko padaryti. Žaidėme su gera energija, vykdėme savo susitarimus ir nugalėjome.“

Kretingos „Minija“: Ernestas Grudys (vartininkas), Paulius Juška, Ainis Vilavičius, Ernestas Andriušis, Gvidas Juška, Antonas Solovjovas, Donatas Navikas, Rubenas Jegba, Jusufas Traore, Aurimas Skurdelis ir Donatas Surblys (kapitonas). Po keitimų: Gustas Gumbaravičius, Seidu Kulibaly (Seydou Coulibaly), Aidas Pipiras ir Gražvydas Steckys.