Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingoje – tautinio sceninio šokio jubiliejai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2019-10-11
Tai, kad Kretinga – tautinio sceninio šokio lopšys, įprasmina ir prie Kretingos rajono kultūros centro pastatytas koplytstulpis.

Rytoj, spalio 12 dieną, Kretingos rajono kultūros centro scenoje suksis Tautinių šokių kolektyvų sambūrio „Gintarinė klumpė“ poros, o spalio 19 dieną centre varžysis Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso-festivalio „Aguonėlė“ šokėjai, savo pasirodymais įprasminsiantys lietuviško tautinio sceninio šokio ištakas ir Kretingoje sušokto pirmojo šokio 115 m. sukaktį.

Tradicijai – 20 metų

Tautinių šokių kolektyvų sambūris „Gintarinė klumpė“ šiemet irgi švenčia jubiliejų – tautinio šokio entuziastai mėgėjai Kretingoje rinksis 20-ą kartą. Šio sambūrio iniciatorius dviejų kolektyvų „Toncius“ ir „Rangė“ vadovas Andrius Razmus, tautinio šokio žanru suvienijęs vyresnio amžiaus žmones ir pagyvenusius šokėjus, „Gintarinės klumpės“ iniciatorius, teigė, kad šio renginio idėja užgimė iškart susikūrus kolektyvui „Toncius“.

„Mums reikėjo bendraminčių, draugų, koncertinės veiklos – tik tai skatina tobulėti, dalintis patirtimi, be to, visiems kolektyvams yra būtinas bendravimas, pasikeitimas idėjomis“, – tvirtino A. Razmus.

Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus pasidalino įžvalga, kad visi – chorinio dainavimo, liaudiškų kapelų, tautinio šokio – žanrų atstovai dalyvauja dainų šventėse, tad tobulėti privaloma: „Vadinasi, kolektyvams reikia tarpinių švenčių, kad jie galėtų išplėsti savo repertuarą, kad jų pasirinktas žanras galėtų klestėti.“

Sambūrio „Gintarinė klumpė“ dalyviai išskirtinai pristatys tautišką lietuvių liaudies šokį, be abejo, kiekvienas kolektyvas, be to, kad pristatys savo regioną, bus parengęs ir naujų šokių – kretingiškių „Toncius“ publikos įvertinimui sušoks naują savo repertuaro šokį „Porinčius“.

Be kretingiškių „Tonciaus“ ir „Rangės“, šokių pynę Kultūros centro scenoje pins Panevėžio „Verdenė“, Klaipėdos „Spacierius“, Jurbarko „Mituva“, Šakių „Vijūnas“, į kurio 55-mečio veiklos jubiliejų po savaitės pakviesti ir kretingiškiai – tai dar sykį įrodo glaudžius tautinio šokio puoselėtojų ryšius, norą bendrauti ir bendradarbiauti. Pirmą kartą „Gintarinėje klumpėje“ šoks ir Darbėnų vyresnių žmonių šokių kolektyvas „Darba“, kurio įsiliejimas į tautinio šokio entuziastų šeimą tik dar labiau sustiprins tautinio šokio tradicijas Kretingos krašte, kurias, be kretingiškių ir darbėniškių, dar puoselėja Kartenos, Salantų šokio mėgėjai.

Pagerbs tautinį sceninį šokį

Kad Kretinga yra tautinio sceninio šokio lopšys, liudija prieš 115 metų viešai sušoktas „Aguonėlės“ šokis. Tai prisimindamas ir pagerbdamas šį istorinį faktą, Lietuvos nacionalinis kultūros centras spalio 19 d. Kretingos rajono kultūros centre rengia Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių, šokio studijų konkursinio festivalio „Aguonėlė“ II turo varžytuves, kuriose tarp kolektyvų iš Klaipėdos, Šilutės, Akmenės mūsų kraštui atstovaus Marijono Daujoto progimnazijos jaunuolių liaudiškų šokių grupė „Pupa“, vadovaujama Pauliaus Vaitkevičiaus, ir Marijos Tiškevičiūtės mokyklos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Straksiukas“, vadovaujamas Birutės Bendikienės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas