Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Rajono salės futbolo taurės varžybų nugalėtoja – „Veltūno“ komanda.

Rajono salės futbolo taurės finalines kovas susirinkusiems stebėti žiūrovams tikrai netrūko daugybės emocijų – intriga abiejuose finaluose buvo išlaikyta iki pat jų pabaigos.

Rungtynėse dėl III v. Kretingos sporto mokyklos komanda, vadovaujama Martyno Vilucko, tik po atkaklios kovos 5:3 palaužė svečių iš Palangos pasipriešinimą. Jau 6 - ąją minutę „Kretingos SM“ pirmavo 2:0, bet 23-ą minutę „Palangos“ futbolininkams pavyko išlyginti rungtynių rezultatą – 2:2. Vis dėlto iki pertraukos likus žaisti vos minutę, „Kretingos SM“ komandos atstovas Vakaris Jeruševičius vėl išvedė savo komandą į priekį 3:2. Antro kėlinio 16-ą min. „Palangos“ futbolininkams vėl pavyko išlyginti rezultatą, bet į tai dviem įvarčiais atsakę „Kretingos SM“ futbolininkai vis dėlto iškovojo pergalę rezultatu 5:3. „Kretingos SM“ komandos treneris Martynas Viluckas rungtynes dėl III v. įvertino teigiamai: „Turėjom savo rungtynių planą, jo laikėmės ir pavyko iki galo išlaikyti rezultatą. Džiugu, kad vaikinai aikštėje atidavė visas jėgas, turėjo noro laimėti ir pelnytai užėmė trečią vietą.“ Jis atkreipė dėmesį, kad komandai atstovavo 14–18 m. amžiaus vaikinai ir liko patenkintas visų jų pasirodymu. Po vadovavimo savo komandai, M. Viluckas užsimovė pirštines ir finale stojo į „Veltūno“ komandos vartus.

Didysis finalas tapo tikra šių varžybų puošmena – susitiko dvi viena kitos vertos komandos: „Veltūnas“ ir „Topoliai“. Rungtynes aktyviau pradėjo „Topoliai“, kurie 12-ą minutę pirmavo 2:0, bet į tai nesutrikę „Veltūno“ futbolininkai atsakė 4 įvarčiais be atsako ir išsiveržė į priekį 4:2. Antrą kėlinį jau „Topoliai“, pelnę tris įvarčius be atsako, susigrąžino persvarą – 5:4, o „Veltūnui“ išlyginus rezultatą 5:5, Tautvydas Jankavičius po rikošeto 47-ą minutę įmušė šeštą „Topolių“ įvartį 6:5. Rungtynių laikui artėjant pabaigos link ir vis mažėjant galimybių išsigelbėti, lemiamą įvartį, rungtynių herojumi tapęs ir keturis įvarčius įmušęs Donatas Anužis, pelnė likus žaisti vos 10 sekundžių, kas nulėmė, kad komandoms teks žaisti pratęsimą. Pratęsime tas pats D. Anužis pelnė dar du įvarčius savo komandai, o „Topoliai“ per pratęsimą įvarčių nebemušė, nors jie turėjo net dvi realias galimybes – neišnaudojo dviejų 6 m baudinių.

Vienas nugalėtojų komandos vadovų M. Viluckas teigė, kad „Veltūno“ komandos pergalę nulėmė trys aspektai: „Pirmiausiai, manau, mus lydėjo gal kažkiek didesnė sėkmė, antra, – didžiulis noras laimėti. Ir trečia, – komandinė dvasia bei kovingumas, svarbiausiais momentais parodytas charakteris. Gerbiame savo varžovę – „Topolių“ komandą ir džiaugėmės, kad finalas tapo tikra Kalėdine švente žiūrovams.“

Jauna ir ambicinga „Veltūno“ komanda ne kartą yra tapusi Kretingos rajono futbolo pirmenybių prizininkais, bet nugalėtojais paskutinį kartą tapo 2016 m., kai laimėjo II lygą.

„Topolių“ komandos vartus gynęs Dovydas Macius finalą pakomentavo taip: „Finalinės rungtynės šį kartą mūsų komandai susiklostė nesėkmingai, nors besibaigiant rungtynėms turėjome persvarą, kurios išsaugoti nepavyko ir, likus žaisti vos 10 sekundžių, varžovams pavyko išlyginti rezultatą. Pratęsime taip pat pritrūko sėkmės, varžovai įmušė du įvarčius, o mes nerealizavome dviejų baudinių.“ Viena sėkmingiausių pastarojo dešimtmečio Kretingos rajono komandų „Topoliai“ dalyvauja visuose be išimties Kretingos rajono organizuojamose futbolo renginiuose ir jai dažnai pavyksta tapti jų nugalėtojais arba prizininkais.

---

Rungtynių statistika:

dėl III v. „Sporto mokykla“ – „Palanga“ – 5:3 (3:2; Vakaris Jeruševičius – 3, Gražvydas Steckys – 2; Mantas Syryca – 2, Egidijus Šakys – 1); „Topoliai“ – „Veltūnas“ – 6:8; pagr. laikas – 6:6 (2:4; pratęsimas – 2:0; Tautvydas Jankavičius, Edvinas Girdenis – po 2, Darius Grigaitis, Žilvinas Lukošius – po 1); Donatas Anužis – 4, Mindaugas Grušauskas – 2, Aidas Pipiras, Tomas Jonušas – po 1).

Rezultatyviausi: Žilvinas Lukošius – 16, Tautvydas Jankavičius – 13 (abu iš „Topolių“), Gražvydas Steckys – 11 („Sporto mokykla“); geriausi žaidėjai – Tomas Jonušas („Veltūnas“), Edvinas Girdenis („Topoliai“), Lukas Jakumas „(Sporto mokykla“), Mantas Syryca („Palanga“). Geriausias vartininkas – Martynas Viluckas („Veltūnas“), įmušęs dar ir 10 įvarčių.