Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Kata techniką demonstravo čempionės Greta Intaitė...

...ir Kamilė Einikytė.

Nuotoliniu būdu įvyko I Europos karatė kata čempionatas. Šiame išskirtiniame renginyje savo jėgas išbandė per 300 dalyvių iš 17 valstybių ir net 60 klubų. Šiame unikaliame projekte dalyvavo ir stipriausios Lietuvoje karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai, tarp jų – ir kretingiškiai.

Bendroje įskaitoje „Schodan“ užėmė II v., o kretingiškiams pavyko laimėti 3 apdovanojimus: 2 aukso ir 1 bronzos medalius. Mūsiškiai pralaimėjo tik karatė klubui iš Ukrainos. Kiekvienoje kategorijoje buvo didelė konkurencija, tad iškovoti apdovanojimą buvo tikrai nelengva – čempionams teko laimėti po 4–5 kovas.

Europos čempionės titulą U-16 amžiaus grupėje iškovojo Greta Intaitė. Pirmoje kovoje ji nugalėjo lenkę Nataliją Kaczmarzyk, pusfinalyje įveikė ukrainietę Anastasiją Stadnytską, o finale – lenkę Juliją Dobrowolską. Iš viso šioje kategorijoje kovojo 13 sportininkių.

Jauniausiųjų U-10 amžiaus grupėje čempionės titulą iškovojo Kamilė Einikytė. Burtai lėmė pirmoje kovoje susitikti su rumune Karla Evelyn Rudics, kitoje kovoje su lenke Iga Rogowska, pusfinalyje – su rumune Patricia Maria Losip, o finale – su rumune Stefanija Marcu. Šioje kategorijoje dėl nugalėtojos vardo varžėsi 17 kovotojų.

Bronzos apdovanojimą suaugusiųjų grupėje iškovojo Matas Jonauskas. Pirmoje kovoje Matas įveikė Gruzijos atstovą Edgarą Ustyan, tačiau pusfinalyje teko pripažinti pralaimėjimą prieš čempionato nugalėtoją, daugkartinį turnyrų laimėtoją iš Ukrainos Jaroslavą Kovalčiuką.

Įvykęs išskirtinis turnyras tik dar kartą parodė, kad viskas yra įmanoma. Turnyras vyko nuotoliniu būdu, tad organizatoriams, teisėjams, dalyviams tai buvo rimtas iššūkis ir įdomi patirtis.

Karatė mokyklos „Shodan“ trenerių komanda pasidžiaugė iškovotais apdovanojimais, galimybe dalyvauti unikaliame renginyje ir tikisi, kad ši įgyta patirtis padės sportininkams ateities kovose.