Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kuprinė

Dvi merginos žiauriai nužudė savo draugę. Viena žudikių – gotė, kita – pagonė. „Emo“ subkultūrai priklausančios merginos žudosi viena po kitos. Rusijoje gotai nužudė vieną savų ir jį suvalgė. Televizija, laikraščiai ir kitos visuomenės informavimo priemonės nuolat pabrėžia, kokie žiaurūs ir gyvuliški yra kitaip atrodantys žmonės – neformalai. Tačiau ar tai - tiesa?


Kretingiškiai Gintarė Drakšaitė, Julius Kontaras, Sandra Starkovaitė ir Modestas Jakubauskas įrodė, kad norint įdomiai praleisti laiką nebūtina turėti daug pinigų ar laukti, kol kas nors pakvies į užsiėmimus arba būrelius. Vieną dieną draugai tiesiog panoro nuveikti kažką neįprasto ir nepamirštamo. Gintarei kilo mintis dviračiais nuvažiuoti į Juodupėnus pas močiutę. Šią idėją pasiūlė kitiems draugams. Jie sutiko, nes norėjo save išbandyti.


Kiekviena mūsų diena kupina naujų iššūkių. Nuolat bėgame, skubame, kažko ieškome, dėl kažko kenčiame, kažko siekiame, kažką garbiname. O kada sustojame? Ar dar turime laiko pamąstymams, laiko ramybei?


Ar sunku būti naujoku?

  • Kuprinė
  • 2011-09-30

Paulius Vaičkus, 14 metų:

- Man yra tekę būti naujoku. Pačią pirmą dieną įkėlęs koją į naują klasę jaučiausi nejaukiai. Tą dieną man buvo sunku, nes visi mane vertino tik iš išvaizdos. Pradėjau baimintis, kad šitoje klasėje nepritapsiu. Tačiau kai jie pažino mane daugiau, pradėjo bendrauti, ir man vis geriau sekėsi įsilieti į klasės kolektyvą.

Vilius Neverauskas, 13 metų:

- Aš jau ne pirmus metus mokausi kitoje mokykloje, todėl suprantu, ką reiškia būti naujoku. Man klasėje pritapti nebuvo sunku, nes vaikai buvo draugiški. Tačiau yra tokių vaikų, kurie atrodo lyg būtų atstumti. Tačiau jeigu mokinys yra labai užsidaręs ir su niekuo nenori bendrauti, tokiu atveju klasė niekuo negali padėti ir tas vaikas lieka nuošalėje. Manyčiau, kad ir naujokas, ir klasė turi bendrauti tarpusavyje. Taip nė vienas vaikas neliktų nuskriaustas.

Toma Usarytė, 15 metų:

- Manau, kad sunku. Pačiai neteko būti naujoke, tad negaliu nusakyti to jausmo. Visgi nelengva susirasti draugų, pritapti prie naujų mokytojų. Mano nuomone, nėra gerai dažnai keisti mokyklas.

Edvinas Šveikauskas, 14 metų:

- Aš esu buvęs naujokas. Man ateiti į naują mokyklą buvo smagu, net nežinau, kodėl. Gal todėl, kad pritapti toje klasėje buvo lengviau, kadangi ten turėjau draugų ir jie man padėjo susipažinti su kitais. Mano manymu, perėjimas į kitą mokyklą yra labai geras dalykas gyvenime, nes susirandi naujų draugų, supranti, ką reiškia būti naujoku, ir tai padeda suprasti kitus klasės naujokus.

Agnė Kiškėnaitė, 14 metų:

- Gal ir sunku. Nauja aplinka, žmonės, mokytojai. Ir naujokas, ir klasės draugai turėtų stengtis bendrauti. Šiais metais į mūsų klasę atėjo naujokė. Ji lengvai pritapo, nes pas mus klasėje žmonės draugiški. Noras bendrauti turi būti abipusis.

Gabrielė Lukauskaitė, 11 metų:

- Aš šiais metais atėjau į penktą klasę. Gerai, kad nauji klasės draugai buvo draugiški. Vieniems pritapti yra sunkiau, kitiems - lengviau. Man nebuvo sunku. Su visais bendravau ir draugavau. Jeigu pats nerodysi iniciatyvos, būsi užsidaręs, tai ir kiti nelabai norės su tavim bendrauti.

Kalbino Edita STARKOVAITĖ ir Indrė JANUŠKAITĖ, fotografavo Laurynas ŠIMKUS

"Pajūrio naujienų" akademijos nariai


„Būkite jame įsišakniję ir ant jo statykitės, tvirtėkite tikėjimu“ – tokiu šūkiu šios Pasaulinės jaunimo dienos (PJD) Ispanijos sostinėje Madride kvietė viso pasaulio tikinčiuosius, tarp jų ir 27 kretingiškius, gyventi su Kristumi, skelbti gerąją žinią ir drąsiai pasakyti: „Taip, aš tikiu, o tu?“


Šiuolaikiniai žmonės vis rečiau Kretingoje kalba žemaitiškai – vaikai mokykloje bendrauja bendrine kalba, grįžę namo taip pat nebegirdi tėvų kalbant tarmiškai. Nors žemaičių tarmė, kaip ir kiekviena kita, yra tautos turtas, kurį reikia saugoti. Būtent tą ir stengiasi daryti Simono Daukanto pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Sigita Dirmeitienė, kuri sako: „Aš myliu žemaičių kalbą“.


Atrodo, kad su tėvais susitinkame kiekvieną dieną: per pusryčius, po dienos darbų - prie vakarienės stalo, televizoriaus. Galbūt todėl, apklausus penkiolika kretingiškių nuo 16 iki 17 metų, šie nedvejodami atsakė, jog su savo gimdytojais praleidžia mažiausiai 1, daugiausiai – 4–5 valandas per dieną. Atrodytų, šie skaičiai labai negąsdina? Tačiau visos Lietuvos statistika visai kitokia – vos 5 minutės kasdien.


Net nespėjai mirktelėt, o vasaros jau kaip nebūta – vėl rugsėjis, ir vėl nauji mokslo metai. Ne kiekvienas mokslo metų pradžios laukia su džiugesiu. Kai kuriems rugsėjis prasideda su didžiuliu nerimu: kas laukia naujoje mokykloje, kaip reikės pritapti naujoje klasėje – visiškai svetimų žmonių būryje?


Daugelis atėjus Rugsėjo 1-ajai mintyse sau ką nors pažada. Atlikus aplausą paaiškėjo, kad dažniausiai mokiniai sau pažada daugiau mokytis, daryti namų darbus, nesipykti su klasės draugais, mažiau vaikščioti į vakarėlius bei nesipykti su mokytojais. Tačiau kodėl mes sau ką nors pažadame? Ir ar ištesime?


Šį rugsėjį pavadinčiau didžiojo „Kuprinės“ starto mėnesiu. Didžiojo todėl, kad „Kuprinė“ pakeitė savo veidą – ji tampa jaunųjų žurnalistų kalve, kurios narius nuo šiol vienija „Pajūrio naujienų“ akademija“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas