Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pagerbė rajono šimtukininkus

  • Švietimas
  • 2019-07-19

Mero Antano Kalniaus (dešinėje) padėka įteikta Pranciškonų gimanzijos abiturientei Simonai Armalytei (centre) ir jos tėvams už valstybinio matematikos brandos egzamino maksimalų įvertinimą.

Kretingos rajono vadovai pasveikino abiturientus, kurie šiemet už valstybinius brandos egzaminus gavo maksimalų – šimto balų – įvertinimą. Moksleiviams įteiktos mero Antano Kalniaus padėkos ir knygos apie Kretingos kraštą.

Šiemet aukščiausiu balu buvo įvertinti devyni Kretingos rajono abiturientų iš dviejų mokymo įstaigų egzaminai. Salantų gimnazijos moksleiviai Kotryna Meškytė, Marius Žilinskas ir Martynas Kazakevičius pelnė 100 balų įvertinimą iš anglų kalbos valstybinio brandos egzamino. Pranciškonų gimnazijos abiturientai Milda Leščiauskaitė, Akvilė Lūžaitė, Liutauras Vyšniauskas ir Augustas Šipavičius aukščiausią balų skaičių taip pat gavo iš anglų kalbos egzamino. Informatikos egzaminą maksimaliu balu išlaikė šios mokymo įstaigos mokinys Arijus Rancas, matematikos – Simona Armalytė. Praėjusiais metais 100 balų įvertinimas buvo skirtas dešimčiai, prieš dvejus metus – devyniolikai Kretingos rajono abiturientų.

Abiturientų pagerbimo šventę pradėjo kretingiškė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pirmo kurso studentė sopranas Smiltė Murencevaitė ir Kliment Jaremčiuk, atlikę F. Mendelsono kūrinį „Dainos sparnais“.

Meras Antanas Kalnius teigė, kad šie devyni moksleiviai, kurie gavo aukščiausius balus, yra verti pačių didžiausių sveikinimų. Anot jo, mokyklos baigimas – viena pirmųjų gyvenimo stotelių, po šio įvykio atsiveria daug naujų galimybių. „Jūs čia gimėt, užaugot. Ačiū, kad tokie esate, jūsų rezultatai – didelio ir kantraus darbo vaisiai“, – tvirtino A. Kalnius, palinkėjęs abiturientams gerų studijų ir nepamiršti savo šaknų bei gimtojo miesto. Jam antrino ir vicemeras Dangiras Samalius: „Noriu jums palinkėti sėkmės tolimesniuose moksluose ir gyvenime.“

Salantų gimnazijos abiturientas Marius Žilinskas ketina studijuoti transporto inžineriją Kaune, vaikinas egzaminų rezultatais yra patenkintas, šimto balų iš anglų kalbos nesitikėjo. Jam pritarė ir Martynas Kazakevičius: „Egzaminui ruošiausi, bet nesitikėjau gauti šimtuko. Maniau, kad nebus maksimalaus balo, nes atlikdamas užduotis padariau keletą klaidų“. Jaunuolis renkasi psichologijos studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Už savo dukrą Kotryną Meškytę apdovanojimą atsiėmusi mama tvirtino, kad mergina ketina Vilniaus universitete studijuoti skandinavistiką.

Pranciškonų gimnazijos abiturientas Arijus Rancas tvirtino, kad tikėjosi maksimalaus įvertinimo už informacinių technologijų egzaminą: „Šiam egzaminui daug ruošiausi ir mokiausi. Ketinu likti Lietuvoje ir studijuoti programų sistemas.“ Augustas Šipavičius atskleidė, kad renkasi tarptautinės politikos studijas Vilniuje. Vaikinas tikėjosi, kad gaus maksimalų įvertinimą iš anglų kalbos. „Visų egzaminų rezultatai džiugina, buvau nusiteikęs gauti mažesnius įvertinimus. Labai džiaugiuosi, kad taip pavyko“, – neslėpė jaunuolis.

Pagerbimo ceremonijoje dalyvavo rajono vadovai, šimtukus gavę abiturientai ir jų šeimos.

Akvilė Lūžaitė tvirtino stosianti į grafinį dizainą Vilniaus dailės akademijoje, o jei nepavyktų, studijuos žurnalistiką Vilniaus universitete. Merginai šimto balų įvertinimas iš anglų kalbos egzamino buvo netikėtas: „Galvojau, kad turėčiau gauti gerą įvertinimą, tačiau šimto balų nesitikėjau.“

Simona Armalytė, šimtuką gavusi iš matematikos valstybinio brandos egzamino, ketina Vilniaus universitete studijuoti moderniųjų technologijų fiziką ir vadybą. Abiturientė teigė tikėjusis gauti maksimalų įvertinimą: „Ėjau į egzaminą gerai nusiteikusi, niekada matematikos kontroliniams daug nesiruošdavau, vakarą prieš egzaminą tiesiog peržiūrėjau visus sąsiuvinius. Man asmeniškai užduotys nepasirodė labai sunkios, manau, tikrai lengvesnės nei pernai. Pasibaigus egzaminui, nuėjau su juodraščiu pas mokytoją, ji patikrinusi pradėjo šokinėti iš laimės, kad turėtų būti šimtukas. Aš, žinoma, labai apsidžiaugiau, bet tai nebuvo man labai netikėta.“

Milda Leščiauskaitė šiuo metu gyvena Amsterdame, apdovanojimą už merginą atsiėmė mama. Abiturientė nutarė ateinančius metus skirti saviraiškai: „Aš dabar pasiėmiau „gap year“ ir gyvenu Amsterdame. Mokausi papildomai ir ruošiuosi kitais metais stoti į Amsterdamo konservatoriją, muzikos kompozicijos programą.“ Mergina iš anglų kalbos brandos egzamino šimto balų nesitikėjo: „Niekada nebuvau pavyzdinga mokinė, kuri papildomai mokytųsi, dariau tai, ką duodavo per pamokas ir namų darbams. Turėjau labai gerą mokytoją, kuri man padejo įtvirtinti savo žinias. Laisvalaikiu žiūrėjau daug filmų angliškai, skaičiau įvairią literatūrą. Mano patarimas tiems, kurie nori gerų egzamino balų, – dėstomas dalykas neturi apsiriboti tik pamokomis, tai turėtų būti moksleivio hobis, kuriam jis skiria ir savo laisvalaikį.“

---

„Gap year“ – Lietuvoje tarp jaunų žmonių populiarėjantis socialinis reiškinys. Tai laikotarpis, kai abiturientai baigę mokyklą nesirenka nuo rugsėjo studijuoti kurioje nors aukštojo mokslo įstaigoje, tačiau metus skiria savo asmenybės tobulinimui ir akiračio praplėtimui – kelionėms, savanorystei ar darbui. Tai jaunam, dar nežinančiam, kokie jo gyvenimo siekiai, žmogui padeda suprasti, kokias studijas jis norėtų pasirinkti.

Sigita RAZMUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas