Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Vaikai neįbrenda į žaidimo aikšteles

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2019-10-08
Žvyrduobėje esančioje aikštelėje drenažo sistema veikia, tačiau, kai šalia esančio tvenkinio vanduo daugiau pakyla ir susilygina su drenažo vamzdžiu, aplinka užliejama

Nerasi miesto, o ir mažos gyvenvietės, kurioje nebūtų vaikų žaidimo aikštelių – vietų, kuriose mažieji gyventojai praleidžia laisvalaikį, susipažįsta su aplinka, susiranda naujų draugų. Tačiau kretingiškis Vidmantas, į „Pajūrio naujienų“ redakciją atsiuntęs vienos Kretingoje esančios aikštelės nuotrauką, suabejojo, ar ir saulei pašvietus, žolei pradžiūvus į tokią bus galima koją įkelti – vandens gylis – per sprindį.

Tarsis dėl drenažo

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis kartu su Statybos skyriaus atstovais ta proga apvažiavęs kone visas viešosiose erdvėse esančias aikšteles, atpažino – ši, nauja, yra Pastauninko parke, netoli Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos.

„Su rangovais spręsime, tarsimės, teks įrengti drenažo vamzdžius, kad lietaus vanduo galėtų nutekėti į upelį“, – sakė jis.

Prie „Ąžuoliuko“ vaikų lopšelio-darželio po daugiadienio lietaus duobės nestebina – čia tebevyksta statybos darbai. Pasak pavaduotojo, žemės sluoksnis yra nukastas, rengiamas pagrindas dirbtinei guminei dangai, užimsiančiai 390 kv. m, bei žaidimų įrenginiams.

Pastauninko parke esančiojo kitoje vaikų žaidimo aikštelėje, prie tiltelio, išmuštos duobės. Kai tik pradžius, sakė pavaduotojas, su miesto seniūnija sutarta, kad bus atvežta smėlio joms užpildyti, išlyginti. Vadinamojoje žvyrduobėje esančioje aikštelėje drenažo sistema veikia, tačiau nedėkinga esanti vieta. „Kai tik šalia esančio tvenkinio vanduo daugiau pakyla ir susilygina su drenažo vamzdžiu, aplinka neišvengiamai užliejama“, – teigė P. Černeckis.

Išpeikė dar ir takų dangą

Kretingos rajono tarybos narys Konstantinas Skierus teigė pastebėjęs, kad po lietaus vanduo tyvuliuoja ne tik vaikų žaidimo aikštelėse, bet jau tyžta ir to paties rangovo naujai supilti takai Pastauninko parke. „Neįsivaizduoju, kaip galėjo takams naudoti dolomito skaldos atsijas? Tai – netinkama medžiaga, tokia ūkininkai dirvas kalkina. Siūliau pilti skaldą, tačiau tam nebuvo pritarta“, – apgailestavo tarybos narys, pagal sutartį su rajono Savivaldybe iki liepos mėnesio vykdęs techninę parko rekonstrukcijos priežiūrą, o vėliau atsisakęs.

K. Skierus teigė iš pat karto siūlęs drenažo sistemą įrengti ir šiuo metu apsemtoje vaikų žaidimo aikštelėje prie Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, tačiau Savivaldybės specialistai nesutiko – esą to nenumatyta projekte.

„Niekas nesiginčija: darbai turi būti atliekami pagal projektą, bet juk jį galima koreguoti atsižvelgus į esamą situaciją“, – neabejojo tarybos narys ir pridūrė, jog padėtį dar galima ištaisyti. Vasarą jis teigė pastebėjęs, kad aplinka prie Pastauninko parke esančių aikštelių buvo prastai šienaujama, be to, nepaisoma reikalavimo aikšteles aptverti tvora, kad jose nelandžiotų šunys bei katės.

Už priduotas eksploatuoti vaikų žaidimo aikšteles Kretingoje atsakinga miesto seniūnija, o nuolatinę priežiūrą vykdo bendrovė „Kretingos komunalininkas“, prie daugiabučių namų prisižiūri pačios bendrijos. Pasak seniūnės pavaduotojos Almos Patamsienės, komunalininkai aikšteles apvažiuoja ir patikrina kas savaitę, o kartais dažniau. Vienos aikštelės apžiūros įkainis yra 18, 5 Eur be PVM, per mėnesį tam išleidžiama apie 2 tūkst. Eur, pinigai atseikėjami iš seniūnijai skirtų aplinkos lėšų. Šiemet Kretingos seniūnijai jų teko per 600 tūkst. Eur. Iš šių lėšų, be kita ko, tvarkomi miesto šaligatviai, greideriuojami keliai, šienaujamos erdvės, šalinami stichijų padariniai ir t. t. Pastebėję sulaužytus vaikų žaidimo aikštelių įrenginius, jei tai įmonės jėgoms, suremontuoja patys komunalininkai. Smėlis arba žvyras dangai pakeisti perkamas viešųjų konkursų būdu. Pasak A. Patamsienės, danga aikštelėse keičiama kiekvieną pavasari bei pagal poreikį.

---

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Kretingos skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Galdikas išvardino pagrindinius vaikų žaidimo aikštelėms keliamus reikalavimus: jos turi būti įrengiamos ne arčiau kaip 10 m nuo buitinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių, gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių, elektros tinklo įrenginių. Jei žaidimų aikštelės ribos nuo gatvės važiuojamosios dalies nutolusios mažiau kaip 20 m, turi būti aptverta tvora ar gyvatvore. Aikštelių plotas turi atitikti saugos reikalavimus, atsižvelgiant į jose įrengiamą žaidimų įrangą, dirvožemis ir gruntas turi būti neužterštas. Smėlis smėlio dėžėse turi būti pakeičiamas ar atnaujinamas kiekvieną pavasarį, smėlio dėžės privalo būti apsaugotos nuo užteršimo jas uždengiant. Turi būti užtikrinta žaidimų aikštelių techninė priežiūra ir kontrolė – aikštelės savininkas turi ne rečiau kaip 1 kartą per savaitę atlikti apžiūrą, įvertinti, ar nėra naudojamos įrangos sulūžusių detalių, ar jų netrūksta. Kartą per 3 mėnesius būtina įvertinti, kaip įranga veikia, ar nesusidėvėjo, ypač judančios detalės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas