Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Mūsų kraštietė Liucija Baltrūnaitė save atrado biotechnologijų srityje.

Kraštietę Liuciją Baltrūnaitę jau seniai lydi šokiai, muzika, taip pat kitos veiklos, padedančios jai atsiskleisti. Mergina baigė pramoninių biotechnologijų studijas, pagal „Erasmus“ programą buvo išvykusi į užsienį ir atliko praktiką Kipro universitete.

Šokiai – neatsiejami

Šokiai – neatsiejama Liucijos gyvenimo dalis, ją lydinti nuo vaikystės. Šokti liaudies ir klasikinius šokius ji pradėjo Kretingos meno mokykloje, vėliau susidomėjo hiphopu. Ilgainiui Liucija pamilo ir pramoginius šokius, nes jais domėjosi merginos sesuo, jos kartu dalyvaudavo įvairiuose renginiuose. „Svarbu išbandyti kažką naujo, kad gyvenimas netaptų rutina“, – patirtimi dalijosi mergina. L. Baltrūnaitė ne kartą yra dalyvavusi ir Dainų šventėje. „Šokant užplūsta euforija, bendrystė su kitais šokėjais, tai itin įkvepia, vis labiau norisi šokti“, – atviravo ji. Dabar L. Baltrūnaitė šoka salsą, bačatą, kitus Lotynų Amerikos šokius. Šokiai merginai padeda atsipalaiduoti, bent trumpam išsivaduoti iš rūpesčių, suteikia bendrystę, ypač šokant kolektyvuose, padeda pažinti naujų žmonių, kartais net suteikia energijos.

Mokydamasi mokykloje Liucija grojo gitara, lankė gitaros būrelį, kurį laiką net buvo sukūrusi muzikos grupę. L. Baltrūnaitę dažnai kviesdavo į renginius skambinti gitara, tad ji neretai prisidėdavo ir prie organizacinių dalykų. Taip pat mergina Klaipėdoje lankė vokalo pamokas, domėjosi muzika. „Jei ne šokiai, tai muzika“, – juokavo L. Baltrūnaitė. Šios veiklos jai suteikė patirties, džiaugsmo, padėjo atsiskleisti. Taip pat padėjo atrasti pažįstamų, draugų.

Atliko praktiką

Vis dėlto kraštietė pasirinko pramoninių biotechnologijų studijas. „Viskas prasidėjo nuo biotechnologijų būrelio mokykloje. Mes atlikdavome paprastus, kasdieniškus eksperimentus“, – prisiminė pašnekovė. Be to, jai gerai sekėsi visi dalykai ir buvo sunku pasirinkti. „Vis dėlto pasirinkau biotechnologijas, nes jos – inovatyvus ir perspektyvus dalykas, kuriam reikia ir kūrybos – eksperimentuodamas atrandi kažką naujo, nes gali sukurti kažką geriau negu jau yra sukurta“, – sakė pašnekovė. Studijuodama šią specialybę Kauno technologijų universitete (KTU), mergina ją geriau pažino.

Liucija pagal „Erasmus“ programą atliko praktiką Kipro technologijų universitete. „Mėgstu išbandyti ir nugalėti save, išsikelti tikslą ir jį pasiekti“, – tikino pašnekovė. Atlikti praktiką ji norėjo jau po trečio kurso, tačiau išvykti nepavyko, tad šia galimybe pasinaudojo po metų. Liucijai praktika užsienyje atrodė kaip puiki galimybė įgyti patirties, be to, skatino ir praktiką atlikusių grupės narių teigiami atsiliepimai, tad ji nusprendė vykti, nors ir jautė nerimą. „Nugalėjus baimę, galima savimi didžiuotis“, – akcentavo mergina. Iš pradžių Liucija nerimavo, kad teks vykti vienai, bet vėliau netgi džiaugėsi, nes turėjo daugiau galimybių lavinti anglų kalbos įgūdžius, jautėsi atsakingesnė už atliekamus darbus, susirado daug naujų draugų, kurie jau tapo tarsi šeima. Atlikdama praktiką ji sutiko studentų iš Vokietijos, Graikijos, Prancūzijos, Ukrainos, Kipro, Rumunijos, Kinijos, Olandijos ir kitų valstybių. Kipro universitete Liucija daugiausia atliko su ekologija susijusius tyrimus aplinkosaugai plėtoti.

Pasak L. Baltrūnaitės, užsienyje gyvenimo būdas kitoks. Kipre gyventojai darbus atlieka lėčiau, mažiau nervinasi, ne taip skuba kaip lietuviai. „Taip pat jie lengviau bendrauja, padeda, yra kur kas atviresni: jie labiau vertina gyvenimą, darbą, mažiau rūpinasi finansais, taip pat jie beveik visada geros nuotaikos. Be to, jie itin temperamentingi, kalba labai išraiškingai, tad pirmąsyk išgirdus jų pokalbį, gali pasirodyti, kad jie pykstasi. Taip pat jie labai ištikimi šeimai, draugams, tradicijoms, religijai“, – kalbėjo mergina, akcentuodama, kad dažnai viename name gyvena kelios kipriečių kartos. Liucija pastebėjo, kad žmonės itin vertina jos darbštumą, ji sulaukė daug teigiamų atsiliepimų dėl tinkamai ir kruopščiai atlikto darbo. „Jei pažadu, padarau, bet lyg nesu itin darbšti, atrodo, kad ši savybė užsienyje labiau vertinama“, – svarstė mergina. Darbo vadovas ją pagyrė už darbštumą, ragino likti ilgiau. Vis dėlto dėl dabartinės krizės ji skubiai grįžo į Lietuvą. Kipras krizę išgyveno panašiai kaip ir Lietuva. Kipro gyventojai buvo labai griežtam karantine, tačiau dabar situacija gerėja, karantinas švelninamas.

Mergina Kipre planavo likti ilgiau, rinktis magistro studijas, bet, susiklosčius dabartinei situacijai, studijas ketina tęsti Lietuvoje. Prieš praktiką Kipre L. Baltrūnaitė kelis mėnesius dirbo „Philip Morris“ įmonėje – tirdama fizikines cigarečių savybes, įgijo darbo laboratorijoje patirties.

Iki šiol Liucija yra KTU „Erasmus“ ambasadorė. Ji dalyvavo konkurse, skirtame studentams, išvykusiems į užsienį. Konkurso metu kandidatai turėjo parašyti tekstą laisva tema. „Tiesiog papasakojau apie savo gyvenimą“, – sakė pašnekovė. „Erasmus“ ambasadorius turi dalintis mintimis tam tikra tema, jas publikuoti. Liucija jomis dalijasi socialiniuose tinkluose.

„Išvykti į užsienį verta, nes galima sukaupti didžiulę patirtį: gyvenant užsienyje, tenka kovoti už save, nes daugelio dalykų niekas kitas už tave nepadarys. Taip pat galima praplėsti akiratį, įveikti savas baimes, mokytis savarankiškumo, pamatyti pasaulį“, – mąstė Liucija, teigdama, kad išvykos padeda prisitaikyti, priimti kitokius žmones, tobulėti psichologiškai. „Vis dėlto svarbu grįžti. Būnant užsienyje, visad jauku prisiminti namus“, – atviravo mergina, prisimindama, kad, minint Vasario 16-ąją, buvo malonu matyti, kad Kipre gyventojai pasipuošia Lietuvos vėliavomis ir palaiko lietuvius.

„Gyvenimas nenuspėjamas, kupinas staigmenų ir netikėtumų, bet niekas nevyksta be reikalo. Kartais tai pavyksta suprasti tik po kurio laiko“, – apibendrino L. Baltrūnaitė.

Linas DAUGĖLA

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas