Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Patruliuos elektriniu automobiliu

  • Edita KALNIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2019-11-12
Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas (kairėje) ir Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis paaiškino, kad naujuoju automobiliu bus patruliuojama visoje Klaipėdos apskrityje.

Palangos miesto policijos komisariatą papildė dar vienas pirkinys – elektra varomas automobilis „Hunday Ioniq“. Jame įmontuota įranga, kuria bus fiksuojamas pravažiuojančių automobilių greitis, ar vairuotojas turi reikiamus dokumentus ir kiti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai.

Pritaikyta kurortiniam miestui

Pirkti elektra varomą automobilį nutarta atsižvelgus į aplinkos taršos mažinimą. „Mašina pritaikyta kurortiniam miestui, kad neterštų aplinkos, juolab kad pailsėti į Palangą atvažiuoja nemažai žmonių. Taip pat galvojant ir apie perspektyvą – jau dabar vis daugiau pradedama naudotis elektriniais automobiliais ir atsisakoma dyzeliniu ar benzinui kuru varomų transporto priemonių“, – tikino Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Jį papildė ir Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis: „Inovacijos diegiamos ir policijoje, ne tik versle ar kitose srityse.“ Daugiausia automobilis bus naudojamas patruliavimui. „Naudosime greičio mėgėjų identifikavimui, patruliuosime pasirinktose vietose.

Įranga veikia gerai ir gali nustatyti vieno kilometro atstumu tiek parvažiuojančių, tiek nuvažiuojančių automobilių vairuotojų daromus pažeidimus“, – įvardijo A. Budginas.

Tokio automobilio analogas – kiek anksčiau Vilniuje pristatytas automobilis „Audi“ su greičio matavimo įranga. „Skirtumas toks, kad Palangos miesto policijos komisariato automobilis yra specialiai ženklintas“, – atkreipė dėmesį D. Mockaitis.

Automobilis bus įkraunamas po pamainos ir naudojamas kiekvieną dieną. Su juo bus dirbama visoje Klaipėdos apskrityje. „Tikslas yra kuo plačiau ir kuo efektyviau naudoti automobilį“, – akcentavo komisariato viršininkas.

Iš viso šiuo metu Palangos miesto policijos komisariate yra 12 automobilių, kurie – ne senesni negu 2015 metų.

Į komisariatą automobilis buvo atvežtas praėjusią savaitę. „Prieš tai reikėjo įmontuoti įrangą, ją patikrinti, ar veikia efektyviai“, – teigė A. Budginas.

Į naująją komisariato transporto priemonę įmontuota įranga ne tik užtikrins saugumą, bet ir palengvins pareigūnams darbą. „Pažeidimus įranga fiksuoja važiuojant ir tiesiai siunčia į centrinę bazę, pareigūnams net nereikia sustoti. Įranga vaizdą fiksuoja maždaug vieno kilometro atstumu tiek parvažiuojančius, tiek nuvažiuojančius automobilius“, – paaiškino D. Mockaitis.

D. Mockaitis įvardijo, kad įranga fiksuoja ne tik greičio viršijimą, bet ir draudimą, techninę apžiūrą.

Į automobilį įmontuota įranga kainavo 20 tūkst. eurų, o pati elektra varoma transporto priemonė – apie 30 tūkst. eurų.

Kol kas tai vienintelis automobilis Palangos miesto policijos komisariate, kuriame įmontuota greičio matavimo įranga. „Ateityje svarstoma tokią įrangą įmontuoti ir į kitus automobilius“, – galimą situaciją įvardijo D. Mockaitis.

Įranga fiksuoja ne tik greičio viršijimą, bet ir draudimą, techninę apžiūrą. „Apsilenkus su šiuo automobiliu, jeigu transporto priemonė bus techniškai netvarkinga, įranga nuskenuos, transporto priemonė net nebus stabdoma“, – sakė Reagavimo skyriaus viršininkas.

Taip pat automobilyje įmontuota ir raiškioji vaizdo kamera, kuri vaizdą filmuoja 360 laipsniu kampu. „Ji reikalinga nustatyti ir kitus KET pažeidimus – tokius, kaip pavojingą vairavimą, ištisinės juostos kirtimą. Kamera taip pat padės išaiškinti situacijas, kuomet dėl netinkamų veiksmų kyla ginčas“, – tvirtino D. Mockaitis.

Baudą pažeidėjas turėtų gauti per mėnesį, anot A. Budgino, šis terminas ateityje turėtų dar labiau trumpėti: „Manau, kad bus užsibrėžtas toks tikslas – kad ne ilgiau kaip po dviejų savaičių žmogų pasiektų pranešimas apie padarytą pažeidimą. Kuo toliau, tuo labiau viršyti greitį taps prabanga.“

Tikimasi, kad dar daugiau saugumo priemonių skatins žmonių sąmoningumą. „Anksčiau segėti diržą žmonėms atrodydavo nesąmonė, dabar – ir mašinos visa techninė charakteristika padaryta taip, kad žmogus net nebesvarsto, ar reikia diržo, ar ne. Vairuotojai jaučia atsakomybę už savo ir kitų saugumą. Taip pat norėtųsi, kad taip įvyktų ir su leistino greičio pasirinkimu, – kalbėjo A. Budginas. – Policija įsigyja įrangą, jog žmonės suprastų, kad technologijos keičiasi, ir kultūringas važiavimo stilius taptų kasdienybe. Todėl žmonėms reikėtų palinkėti, kad ne tik pareigūnų automobilį pastebėję lėtintų, bet visada pasirinktų leidžiamą greitį.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas