Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiemet šalyje gaisruose žuvo 8 žmonės, liepsnojo 212 individualių gyvenamųjų namų. Beveik pusė jų sudegė dėl netvarkingų krosnių ir nevalytų dūmtraukių. Tačiau, pasak ugniagesių gelbėtojų, tragiškų gaisrų priežastys slypi daug giliau.

Pirmiausia – kai kurie gyventojai neatsakingi, nevertina nei savo, nei artimųjų gyvybių.

Viena pagrindinių gaisrų gyvenamuosiuose namuose priežasčių – žmonės nevalo dūmtraukių. Paklausus, kada valė dūmtraukį paskutinį sykį, dažniausiai atsako, kad prieš metus ar dvejus. O reikėtų įsidėmėti, jog dūmtraukį būtina valyti kas tris mėnesius. Jeigu žmonės gyvena seniai statytuose namuose, kur krosnys buvo įrengtos pagal kažkieno supratimą, ir nieko netvarko, nenuostabu, kad sulaukia didelės nelaimės. Paprastai užsidega ne dūmtraukio viršus, o jo sienelės, kur daug kanalų.

Prevencinių akcijų metu ugniagesių gelbėtojų aplankyti žmonės dažniausiai tvirtina, kad pas juos niekas niekada nedegė ir nedegs, padovanotus dūmų detektorius pasideda į stalčių, o jeigu ir įsirengia, tai baterijai nusėdus, dažnas jos nebepakeičia.

Šiuo metu šalyje spaudžiant šalčiams, intensyviai kūrenamos krosnys. Kad nekiltų gaisras, pareigūnai pataria jų neperkūrenti, nes, įvykus nelaimei, dėl užpustytų kelių ugniagesiai gali nesuspėti operatyviai atvykti.

Šildymo sezonu krosnis rekomenduojama kūrenti 2–3 kartus per dieną ir ne ilgiau, kaip pusantros valandos. Išeinant iš namų privalu ją baigti kūrenti prieš 2 valandas. Kad iš krosnies neiškristų degančios žarijos, pakuros durelės turi būti uždarytos, o prie pakuros įrengtas nedegus pagrindas. Ant krosnies ar prie jos negalima džiovinti malkų ar laikyti kitų degių daiktų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas