Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Opozicijos pasiūlymai valdančiųjų sienos nepramušė

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2024-01-26

Ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybės taryba valdančiosios daugumos balsų persvara atmetė Tarybos opozicijai priklausančių Tarybos narių pasiūlymus dėl rajono jaunimo verslumo skatinimo ir didesnio pareiginės algos koeficiento kontrolierei nustatymo.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausantys G. Petreikis, Gediminas Venckus ir socialdemokratas Egidijus Viskontas Tarybai svarstyti ir tvirtinti pateikė Kretingos rajono savivaldybės jaunimo verslumo skatinimo tvarkos aprašą. Pagal sprendimo projektą, paramą Savivaldybė būtų skyrusi 18–29 metų amžiaus jaunų žmonių verslo iniciatyvoms dotuoti. Kam skirti paramą, būtų sprendusi jaunuolių paraiškas paramai gauti vertinusi ir lėšas skirsčiusi specialiai tam sudaryta komisija. Ši jaunimo verslumo skatinimo programa startuoti turėjo 2025 metais Savivaldybės Strateginiame veiklos plane ir biudžete kasmet tam numatant 10 tūkst. eurų. Tarybą pasiekęs sprendimo projektas buvo praėjęs visus derinimus, jį svarstė Savivaldybės tarybos komitetai, tačiau galutinai valdantieji opozicijos narių projektą sutaršė vakarykščiame Tarybos posėdyje. Justė Stonkutė, priklausanti rinkimų komitetui „Už šviesią Kretingą“, pareiškė, kad sprendimo projektu diskriminuojamas jaunimas nuo 14 iki 18 metų amžiaus, galintis užsiimti verslu jų tėvams ar globėjams sutikus, tame pačiame rinkimų komitete esantis Mindaugas Černeckis – kad Savivaldybei yra prabanga atskirai skatinti jaunimą, kuris kartu su kitais turėtų naudotis jau veikiančia Savivaldybės verslo skatinimo programa ją patobulinus. Rinkimų komiteto Kretingos kraštas narė Vilma Preibienė, dirbanti ekonomikos mokytoja, siūlyme skatinti jaunimą imtis verslo pasigedo saugiklių dėl azartinių žaidimų, su alkoholio gamyba susijusiems verslams užkardinti, galimybės paraiškas paramai teikti ir jaunimo grupėms, ne vien pavieniams asmenims. Rinkimų komiteto Kretingos kraštas narys Vilius Adomaitis pastebėjo, kad pagal paramai skirti aprašą parama būtų naudojama ne jaunimo verslumui skatinti, o verslui pradėti. Komiteto Kretingos kraštas narė Jolanta Girdvainė ragino Savivaldybei skatinant verslą užribyje nepalikti senjorų. „Senjorai yra didėjanti amžiaus grupė, irgi gali teikti verslo idėjas“, – tarė ji. J. Girdvainė, jai pritaręs bendrapartietis meras Antanas Kalnius tikino, kad dar viena programa verslui skatinti būtų našta ne vien Savivaldybės biudžetui, bet ir Savivaldybės administracijai, kuri ją turėtų aptarnauti.

G. Petreikis sutiko tobulinti sprendimo projektą, atsižvelgdamas į išsakytas pastabas, tačiau sprendimo projektas valdančiųjų balsais buvo atmestas. G. Petreikio teigimu, mintį įgyvendinant projektą apie didėjančią biurokratinę naštą paleido vicemerė Vilija Venckutė-Palaitienė. Savivaldybės finansinę naštą A. Kalniui mažinti jis pasiūlė atsisakant vienos vicemerės pareigybės. „Mano nuomone, Kretingos rajono savivaldybei yra per daug vicemerių“, – rėžė politikas.

Jaunimo verslumo skatinimo sprendimo projektui pritarė 9 Tarybos politikai, 3 buvo prieš ir 13 susilaikė. Šį sprendimo projektą kartu su kolegomis teikęs E. Viskontas nebėra Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys – šalies Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patenkino jo atsistatydinimo iš Tarybos prašymą. Ketvirtadienį Tarybos nario priesaiką davė ir į tarybą sugrįžo E. Viskonto bendrapartietis socialdemokratas Steponas Baltuonis. Jo priesaiką priėmė iš Vilniaus atvykusi VRK pirmininkė Lina Petronienė.

Tarybos valdantieji atmetė ir opozicijos nario konservatoriaus-krikščionio demokrato Juozo Mažeikos pasiūlymą nustatant algą Savivaldybės kontrolierei Sandrai Grigaitytei-Gedvilienei pareiginės algos koeficientą didinti nuo projekte numatyto 2,05 iki maksimalaus 2,5 dydžio. „Siūlau 2,5 koeficientą, atsižvelgdamas į tai, kad kontrolierės darbas įvertintas 10 balų – maksimumu, į jos valstybės tarnyboje ištarnautus beveik 20 metų, išnagrinėjęs kitų savivaldybių kontrolierių gaunamas algas. Maksimalus algos koeficientas kontrolieriams taikomas Neringos miesto, Klaipėdos, Mažeikių rajonų savivaldybėse“, – aiškino M. Mažeika.

Koeficiento didinimui nepritaręs M. Černeckis priminė kontrolierės „nuodėmes“, – viešumon nutekėjusį po jos atlikto „čekiukų“ patikrinimo surašytą aktą, nedalyvavimą Tarybos, komitetų posėdžiuose, kai buvo svarstomas jos klausimas.

„Kaip pažiūrėti į akis kitiems administracijos darbuotojams reikėtų tiek algą kontrolierei padidinus“, – svarstė meras A. Kalnius. Tarybos nariai čia pat posėdyje suskaičiavo, kad maksimali alga į rankas siektų apie 2 tūkst. 600 eurų. Opozicijai vadovaujanti socialdemokratė Violeta Turauskaitė replikavo, kad meras prieštarauja sau. „Kai maksimalų atlyginimą buvote nustatęs savo naujai paskirtiems kultūros įstaigų vadovams, kaip galėjote žiūrėti į akis kitiems dirbti likusiems su tais pačiais, mažesniais atlyginimais?“ – sviedė ji A. Kalniui. Taryba atmetė J. Mažeikos pasiūlymą 9 Tarybos nariams balsavus prieš, 7 susilaikius. Pasiūlymui pritarė tik 9 opozicijos nariai.

Tarybos valdančiųjų ir Darbo partijos narys Vytautas Ročys siūlė didinti sprendimo projekte numatyta 2,05 koeficientą, bet ne iki maksimumo, tačiau pavėluotai, ir Taryba jo siūlymo nesvarstė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas