Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Kalnų dviračiu važinėju nuo ketverių. Ekstremalus sportas yra neatsiejama mano gyvenimo dalis“, – pripažino Arnas Sausaitis.

Šešiolikmetis Arnas Sausaitis gimė ir užaugo Palangoje, bet šiuo metu mokosi Klaipėdoje, Stasio Šimkaus konservatorijoje, kur kremta įprastus mokslus ir mokosi groti būgnais. Be viso to, jis yra ir aktyvus sporto entuziastas. Nuo mažumės jis pamėgo ekstremalų sportą, važinėjo dviračiu vos pradėjęs vaikščioti, leidosi kalnų slidėmis. O šiuo metu dalyvauja ir orientacinėse varžybose, siekia geriausių rezultatų. Palangos jaunimo apdovanojimuose „Kopa“ jis pelnė „Metų ekstremalo“ nominaciją.

Neatsiejama gyvenimo dalis

Arnas papasakojo, kad nuo pat gimimo tėvai skatino lankyti daug įvairių popamokinių užsiėmimų, taigi jis sportuoja jau nuo 5 metų. „Aišku, per visą šį laiką teko kelis kartus pakeisti sporto šaką. Beje, dviračiais važinėju nuo 4 metų“, – sakė pašnekovas.

Nuo vaikystės jo gyvenime atsirado ir ekstremalus sportas. „Būdamas dvejų, pradėjau slidinėti kalnų slidėmis, prisirišęs virve prie tėvo. O kalnų dviračiu važinėjau nuo 4 metų iki pat dabar, su retom pertraukom. Man gyvenime vienas svarbiausių pojūčių – adrenalinas. Ekstremalus sportas yra neatsiejama mano gyvenimo dalis“, – pripažino A. Sausaitis.

Tad, kad buvo pastebėtas Palangos bendruomenės, jį itin pradžiugino. „Šis įvertinimas man davė nemažai motyvacijos užsiiminėti šiuo sportu ir toliau. Mano konkurentai buvo labai neprasti, taigi tikrai nebuvau užtikrintas, kad laimėsiu“, – šypsojosi vaikinas.

Ekstremalus sportas, pasak Arno, yra reikalaujantis daug drąsos užsėmimas, tačiau jo negalima pavadinti „nutrūktgalvių“ užsiėmimu, jeigu juo yra užsiimama taip, kad žinai savo ribas ir esi pasirengęs.

Arnas pastebėjo, kad šiuo sportu gali užsiimti ir atsargesni žmonės, jei tikrai to trokšta, jiems nebūtina daryti to paties, ką daro patyrę ar labai drąsūs ekstremalai. Galima pradėti labai lengvai ir vis tobulėti techniškai, psichologiškai, nugalint savo baimes.

Ir sportuoja, ir groja būgnais

Orientaciniu sportu Arnas pradėjo domėtis būdamas 11 metų. „Ši sporto šaka mane labai sudomino tuo, kad dalyvaujant varžybose turi dirbti ne tik fiziškai, bet ir mąstyti, kad nepasimestum žemėlapyje. Ši sporto šaka tobulai susieja mąstymą, ekstremalumą, susikaupimą ir ištvermę. Mane labai žavi, kad kiekviena orientacinio sporto trasa būna skirtinga ir nenusibosta daryti tą patį per tą patį“, – apie potyrius pasakojo pašnekovas.

Be sporto, jis dar groja būgnais. Mokosi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, tad jo gyvenime dabar vyrauja įvairovė tarp muzikos ir sporto. Nors galėtų atrodyti, kad tai sunkiai siejamos sritys.

„Esu laimėjęs daugelį Lietuvos čempionatų, Baltijos šalių taurę. Labiausiai džiaugiuosi 8-a vieta Europos ir 15-a vieta pasaulio čempionate. Esu užsibrėžęs tikslą patekti į geriausiųjų šešetuką šių metų Europos čempionate“, – tikslais pasidalino Arnas.

Ir, nors jo gyvenime sportas vyrauja, tačiau pripažino, kad niekada rimtai ateities nesiejo su juo – jam tiesiog patinka tai daryti.

„Iškart po pamokų einu groti, tada – treniruotė, ir grįžtu prie mokslų, taigi būnu užsiėmęs nuo pat ryto iki nakties. Dažnai tenka praleisti pamokas, mažiau pagroti ar tiesiog paaukoti visą laisvą laiką, skirtą poilsiui dėl treniruočių ar varžybų. Bet esu ir didelis muzikos mėgėjas, todėl dalyvauju nemažai koncertų, muzikos renginių“, – pašnekovas pabandė apibūdinti, kaip jis suderina dvi savo gyvenimo dalis.

Emilija ALEKSIŪNAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas