Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nugriauti - brangiau negu renovuoti

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2010-05-18
Šeštoji katilinė nebeveikia jau dešimtmetį. Tačiau nugriauti jos kol kas neįmanoma – katilinės vertė yra beveik pusė milijono litų ir griauti pastato nesutinka katilinės bendrasavininkas „Klaipėdos energija“.

Muziejaus teritorijoje, netoli Saulės laikrodžio, esanti šeštoji Kretingos katilinė nebeveikia jau apie dešimtmetį. Apgriuvęs ir pilkas pastatas ne tik neteikia jokios naudos, bet ir, parko lankytojų bei specialistų nuomone, gadina dvaro aplinką. Tačiau nugriauti katilinę “Kretingos šilumos tinklams” kainuotų beveik pusę milijono litų – pigiau būtų pastatyti naują.

„Problema yra likutinė katilinės vertė. Jei pastatą griauname už savo lėšas, vertė skaičiuojama iš bendrovės pelno. Katilinės vertė yra apie 400 tūkstančių litų. Nenorėdami prarasti dalies savo turto, katilinės nugriovimui nepritaria vieni iš akcininkų – „Klaipėdos energija“. Šiai bendrovei atstovaujantys du valdybos nariai per valdybos posėdžius kelia sąlygą: jei pastatas griaunamas, akcininkai jiems kompensuoja katilinės vertę“, - sakė bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ direktorius Jonas Barzdys.

Pasak jo, naudingiau ir pigiau būtų įrengti katilinę naujai, tačiau tam nepritaria paveldosaugininkai ir muziejus.

„Katilinė yra pastatyta paveldo teritorijoje, todėl muziejaus atstovai yra suinteresuoti, kad pastatas būtų nugriautas. Mano nuomone, ten būtų galima įrengti dujinę automatinę katilinę. Ji kainuotų apie 300 tūkstančių litų – pigiau negu nugriauti. Tokia katilinė galėtų apšildyti muziejaus pastatus, tris Vilniaus gatvėje esančius daugiabučius, buvusio technikumo pastatus. Tačiau jei norėtume atnaujinti trasas, viskas kainuotų gerokai daugiau: nuo Žemaitės alėjos iki katilinės yra apie 400 metrų tinklų, kurių pakeitimas kainuotų apie pusę milijono litų. Tiek pat atsieitų ir 400 metrų trasa nuo katilinės iki ligoninės“, - kalbėjo J.Barzdys.

Katilinė nustojo veikti prieš dešimt metų, nes nebebuvo reikalinga: miestą patogiau, tvarkingiau ir ekonomiškiau yra apšildyti iš vienos katilinės. Tačiau, J.Barzdžio nuomone, katilinės problemą reikėtų spręsti kompleksiškai, nesilaikant vienintelio varianto – nugriauti pastatą.

„Savivaldybei siūlysime įvairių variantų. Dabar vertiname turtą, svarstome galimybes, jų pritaikymą. Nugriauti katilinę nėra vienintelė išeitis“, - mano J.Barzdys.

Pasak Kretingos rajono vicemerės Jolitos Vaickienės, katilinės klausimas yra vis dar neišspręstas, todėl taryba laukia pasiūlymų.

„Svarstėme įvairius variantus: buvo kalbama ir apie amatų ar jaunimo centrą vietoje katilinės. Tačiau galimybės yra labai ribotos: katilinė yra Kultūros vertybių apsaugos departamento teritorijoje. Departamentas tikrai neleis statyti naujos katilinės. Todėl reikia, nepaisant didelių išlaidų, katilinę nurašyti ir nugriauti arba rasti kitą išeitį“, - svarstė J.Vaickienė.

Kretingos muziejaus direktorės Vidos Kanapkienės nuomone, šeštoji katilinė turėtų būti nugriauta, tačiau šiam procesui reikalingas laikas ir pinigai.

„Paveldo specialistų nuomone, ir katilinė, ir mūsų teritorijoje esantys garažai turėtų būti nugriauti. Mano nuomonė tokia pati. Tačiau norint tai įvykdyti reikia lėšų. Domiuosi, ar yra projektų, kurie kompensuotų sovietinių pastatų likvidavimą“, - sakė V.Kanapkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas