Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Į mokyklą – be pažymių knygelių

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2010-08-31
Kartenos vidurinės mokyklos informacinių technologijų mokytoja Nijolė Donėlaitė pasakojo, kad mokytojams kartais tenka patikrinti šešiolika dienynų, kad suskaičiuotų klasės pažymių, lankomumo statistiką. Elektroniniame dienyne statistika bus skaičiuojama automatiškai.

Šimtas Lietuvos mokyklų šią Rugsėjo 1-ąją pradės be pažymių knygelių ir storų dienynų: juos keičia modernūs elektroniniai dienynai. Šiame naujovių nebijančiame šimtuke – ir septynios Kretingos rajono mokyklos.

Atsikratyti krūvos popierių ir pripratinti prie naujovių mokinius, mokytojus bei tėvus nusprendė Jurgio Pabrėžos ir Salantų gimnazijos, Marijono Daujoto, Kartenos vidurinės mokyklos bei Jokūbavo Aleksandro Stulginskio ir Baublių pagrindinės mokyklos. Šių įstaigų vadovai nusprendė pasekti Vydmantų vidurinės mokyklos pavyzdžiu – ši ugdymo įstaiga yra elektroninio dienyno pradininkė Kretingos rajone.

„Elektroninį dienyną vienai klasei jau taikėme prieš trejus metus. Po sėkmingo bandymo elektroninius dienynus įvedėme XI-XII klasėms, po to – jau ir V-X klasėms. Projektas šimtu procentų pasiteisino. Jo patogumu džiaugiasi ne tik mokytojai, bet ir mokiniai bei jų tėvai. Be abejonės, kaip ir diegiant kiekvieną šiuolaikišką naujovę, teko peržengti psichologinius barjerus, įtikinti visus, kad naudotis elektroniniu dienynu nėra sudėtinga. Dabar kurio mokytojo bepaklausčiau, jie tikrai pasakytų – paprasčiau ir lengviau nebūna“, - teigė Vydmantų vidurinės mokyklos direktorius Povilas Nekrašas.

Jo vadovaujamoje Vydmantų vidurinėje mokykloje elektroninis dienynas nuo šio rugsėjo bus pradėtas taikyti ir pradinėms klasėms bei neformaliajam ugdymui.

„Jei nebūtų pasirodęs elektroninis dienynas, skirtas pradinėms klasėms ir neformaliajam ugdymui, būtume kūrę savo vidinį dienyną. Tačiau mūsų lūkesčiai išsipildė – nuo šio rugsėjo elektroniniu dienynu naudosis absoliučiai visa mokykla. Labai paprastas pavyzdys, parodantis, koks tai yra puikus mechanizmas: jei vedi paprastą dienyną, kas kiek laiko turi sužiūrėti pažymius, vesti jų vidurkius. Elektroniniame dienyne viskas - daug paprasčiau: vaikas gavo pažymį, mokytojas jį įrašė, ir programa pati suskaičiuoja, kaip kinta pažymių vidurkis. Elektroninis dienynas nepaprastai palengvino mokytojų darbą“, - kalbėjo P.Nekrašas.

Sužavėti šių patogumų, elektroninį dienyną nusprendė naudoti ir karteniškiai. Šį rugsėjį į mokyklą ateisiantys penktų-dvyliktų klasių mokiniai jau žino, kad jų klasėse įprastinių dienynų jau nebebus – savo pažymius, vidurkius jie galės pasižiūrėti su savo asmeniniu slaptažodžiu prisijungę prie elektroninio dienyno.

„Visų pirma, mokytojams sumažės popierizmo. Juk klasės auklėtojui, norinčiam suvesti savo auklėtinių pažymius, lankomumo statistiką, tenka sužiūrėti mažiausiai 16 dienynų – tai yra milžiniškas darbas. Suvedus pažymius ir lankomumą į elektroninį dienyną, kompiuterinė programa pati apskaičiuos, kiek vaikas praleido pamokų, kokie jo mokymosi dalykų pažymiai ir jų vidurkiai. Šiuos savo vaiko duomenis bet kuriuo metu prisėdę prie kompiuterio su internetu galės pažiūrėti tėvai. Jei tėvai neturės galimybės namuose ar darbe naudotis internetu, kas mėnesį jiems paprašius galėsime įteikti atspausdintas elektroninio dienyno išklotines“, - pasakojo Kartenos vidurinės mokyklos direktorė Jūratė Račkauskaitė.

Elektroninį dienyną šioje mokykloje administruosianti Nijolė Donėlaitė ir kompiuterių sistemą dienynui pritaikęs Saulius Šopaga pasakojo, kad pažymių statistika yra ne vienintelis elektroninio dienyno pranašumas.

„Tėvai galės nuolat stebėti savo vaikus – kaip jiems sekasi pamokos, ar jie jas sąžiningai lanko. Mokiniai bet kada atsivertę dienyną galės pasižiūrėti, kokie namų darbai yra užduoti, kada planuojami kontroliniai darbai. Yra net galimybė skaičiuoti savo vidurkius: kiek, pavyzdžiui, reikia dešimtukų, kad tam tikro dalyko bendras pažymys būtų aukštesnis. Dar daugiau: elektroniniame dienyne bus galima vykdyti įvairias apklausas, susirašinėti, naudotis forumu. Mokytojai galės dienyne tėvams parašyti pastabų apie jų vaikų elgesį. Elektroniniame dienyne bus patalpinti įvykusių pamokų aprašymai, tvarkaraščiai“, - sakė N.Donėlaitė.

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė sakė, kad elektroninis dienynas mokykloms nėra privalomas, tačiau tiek Švietimo ir mokslo ministerija, tiek ir Švietimo skyrius skatina mokyklos vadovus įsileisti į ugdymo įstaigas šią naujovę.

„Švietimo ir mokslo ministerija yra suinteresuota, kad kuo daugiau mokyklų turėtų elektroninius dienynus. Jie be galo palengvina mokytojų darbą, mažina popierizmą ir, svarbiausia, naudojant šį dienyną, tėvai iš karto yra informuojami, kaip jų vaikams sekasi mokykloje. Šimtui mokyklų, šį rugsėjį pradedančių su elektroniniais dienynais, Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė 100 kompiuterių“, - kalbėjo D.Martišauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas