Čempionai nulenkė galvas kretingiškiams

• Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sportas
  • 2010-08-31

Šeštadienį Kretingos motodrome įvyko titanų kova: Atvirajame Baltarusijos motobolo čempionate pernai II vietą laimėjusi Kretingos komanda „Milda“ susitiko su 2009 metų čempionais – „Avtomobilist“ iš Baltarusijos. Rungtynių pradžioje padrikai žaidusi „Milda“ savo gerbėjų vis dėlto nenuvylė – antrąjį kėlinį papuošusi taikliais įvarčiais, kretingiškiai pergalę išplėšė rezultatu 4:1.

„Avtomobilist“ komandai teko pripažinti kretingiškių pranašumą – kamuolys į jų vartus skriejo keturiskart. Pusė šių rungtynių „Mildos“ įvarčių uždirbo nr. 4 – Mantas Večerskis.

„Avtomobilist“ sąskaitoje – tik vienas rungtynių pradžioje įmuštas įvartis, kurį komanda pelnė realizavusi baudinį. Šiai komandai antrasis įvartis buvo neįskaitytas, nes jo autorius - dešimtuoju numeriu pažymėtas V. Lemeševskis - spirdamas kamuolį kirto baudos aikštelę. Šis žaidėjas teisėjų nemalonės buvo sulaukęs ir prieš keletą minučių – už agresyvų žaidimo stilių jam teko porą minučių „pailsėti“ aikštės užribyje.

„Mildos“ žaidėjai, kurie per pirmąjį kėlinį žaidė padrikai, o jų spiriamas kamuolys praskriedavo viršum varžovų vartų, susiėmė per antrąjį kėlinį. Jau pirmosiomis jo minutėmis įvartį pelnė Renatas Žiubrys, kurio pavyzdžiu netrukus pasekė komandos draugai - Mantas Večerskis uždirbo du taškus, dar vieną pridėjo Eduardas Steckis. Rezultatyviais perdavimais pasižymėjo Egidijus Knieža.

O baltarusiai ir vėl pademonstravo ne profesionalų žaidimą, o šiurkštų elgesį – šįkart iš aikštės 2 min. buvo pašalintas nr. 4 A. Klimovec.

Per pirmojo rato rungtynes „Milda“ svečiuose turėjo pripažinti varžovų pranašumą - „Avtomobilist“ juos buvo įveikusi rezultatu 6:4. Tačiau šįkart labiau gąsdino daugkartinių čempionų vardas, negu Kretingos aikštėje pasirodžiusios komandos „Avtomobilist“ sudėtis. Per šias rungtynes nežaidė pagrindinis komandos lyderis, geriausiu Europos žaidėju pripažintas Anton Vlasovec.

„Jis bei dar keletas senesniųjų žaidėjų patyrė traumas Europos čempionate, todėl šįkart negalėjo žaisti, - sakė komandos „Avtomobilist“ vadovas Genadij Ukrainec. – Nesame nusiminę dėl tokio rungtynių rezultato – juk žaidė jauni sportininkai, kurių dauguma gimę 1986-1994 metais, tarp kurių ir – A.Vlasovec sūnus. Nekėlėme tikslo laimėti“.

Paklaustas, kokios vietos tikisi jau į pabaigą einančiame Atvirajame Baltarusijos čempionate, G. Ukrainec tvirtino: „Antrosios. Vėl tapti čempionais nepavyks“.

Kretingos motobolo komandai „Milda“ lemiamos rungtynės įvyks šį šeštadienį – jei pavyks laimėti prieš Baltarusijos komandą „Lunenec“, mūsiškiai čempionate galės švęsti sidabrinę pergalę.