Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savaitgalį viešoje erdvėje nuskambėjo žinia apie narkotikais apsinuodijusį nepilnametį, kuris į Klaipėdos vaikų ligoninę buvo atvežtas iš Kretingos Atviro jaunimo centro. Vakar iš ryto Dienos veiklos centro, kuriam pavaldus Atviras jaunimo centras, vadovė Birutė Viskontienė buvo įsitikinusi, kad jaunuoliui jau „viskas gerai“, iš reanimacijos jis turėjo būti perkeltas į paprastąją palatą.

Kvaišalai – su cigaretės garais

Reanimacijos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis gydytojas Linas Mikelis apibūdino, kad į ligoninę patekusio 2008 m. gimusio vaikino koordinacija buvo sutrikusi. Medikams kilo įtarimas, jog vidutinės būklės pacientas gali būti apsinuodijęs narkotinėmis medžiagomis kanabinoidais. Tai patvirtino ir pats nepilnametis, prisipažinęs, jog rūkė elektroninę cigaretę.

Anot B. Viskontienės, jaunuolis – ne iš miesto, gyvena Kretingos rajone, yra vienas Atviro jaunimo centro naujokų. Pirmąsyk jis čia pasirodė gal prieš porą savaičių. Kad tą ketvirtadienio vakarą atėjo neadekvatus, situacija rimta ir reikalinga pagalba, pastebėjo centro darbuotojai. Jie iškvietė medikus.

„Kažin, ar aptemusios sąmonės vaikinas pajėgė ką nors mąstyti, matyt instinktyviai žinojo, kur eiti pagalbos, o darbuotojai sureagavo profesionaliai ir ją suteikė. Jeigu būtų likęs gulėti Rotušės aikštėje ant suolo arba nukritęs kur po krūmu, pabaiga galėjo būti ne tokia laiminga“, – įsitikinusi B. Viskontienė.

Pavadino problemos pasekme

Toks atvejis nuo 2023-iųjų veikiančiame Atvirame jaunimo centre – pirmas. Pašnekovės žodžiais, į šį iki 20 val. vakaro veikiantį centrą lankantys jaunuoliai supažindinami su vidaus taisyklėmis ir jų turi laikytis. Atsitikimai, kaip ketvirtadienio vakarą, – problemos pasekmė: gaila, kad ne tik Kretingoje, bet visoje Lietuvoje jaunuoliai laisvai gali gauti ir vartoti narkotines medžiagas.

„Taip, deja, mes dirbam su pasekmėmis, o kur jos prasideda, – klausimas“, – svarstė vadovė. Jos manymu, visuomenė – patys tėvai, taip pat švietimo įstaigos, policija – ne žodžiais, o darbais turi būti socialiai atsakingi“, – įsitikinusi B. Viskontienė. Jos pastebėjimu, žinant, kad tas ir tas asmuo toje ir toje gatvėje, tame ir tame kieme pardavinėja narkotines medžiagas, negalima užmerkti akių, tylėti, būtina imtis veiksmų užkirsti tam kelią.

Pagal valstybėje nustatytus teisės aktus įsteigto Atviro jaunimo centro, į kurį bet kuris jaunuolis laisvai gali ateiti po pamokų, tikslas – padėti turiningai praleisti laisvalaikį, suteikti galimybę pabendrauti su bendraamžiais, atrasti naujų draugų. Čia įvairiomis temomis organizuojamos prevencinės paskaitos, užimtumo vakarai, žaidžiamas tenisas, nuolat supa darbuotojų dėmesys, išspręsti problemas, jei jų yra, padeda psichologai.

Socialinio darbuotojo Albino Šiaudvyčio duomenimis, pernai Atvirame jaunimo centre apsilankė apie 7 tūkst. jaunuolių, tarp jų apie 755 ateidavo nuolat. Per dieną vidutiniškai čia užsuka daugiau kaip 30 lankytojų. Kontingentas – įvairus. „Bet apie Kretingos miesto jaunimą galiu atsiliepti tik gerai“, – teigė A. Šiaudvytis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas