Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingiškė karateka Živilė Bružaitė užlipo ant aukščiausios apdovanojimų pakylos.

Kėdainiuose vyko Lietuvos kiokušin karatė jaunių čempionatas, kuriame pirmą dieną startavo 103 pajėgiausi Lietuvos jauniai, antrą – 73 suaugusieji sportininkai iš 23-jų Lietuvos karatė klubų.

„Šios varžybos ypatingos tuo, kad prizines vietas užėmę sportininkai užsitikrino teisę dalyvauti Europos jaunių ir suaugusiųjų kiokušin karatė čempionate, kuris gegužės mėnesio pabaigoje rengiamas Ispanijoje“, – paaiškino Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ vadovas ir treneris Lukas Kubilius, pasidžiaugęs, kad Kretingos karatekos iškovojo po 2 aukso ir sidabro bei 1 bronzos medalį.

Varžybos prasidėjo komandine kata (kovos technikos demonstravimo) rungtimi, kurioje Matas Jonauskas kartu komandoje su Greta Intaite laimėjo II v. ir pateko į Europos čempionatą, kuris vyks Valensijoje Ispanijoje gegužės mėnesio pabaigoje. Asmeninėje kata rungtyje Matas Jonauskas iškovojo bronzos medalį.

Asmeninėje kata rungtyje Živilė Bružaitė iškovojo čempionės titulą, vadinasi, ir kelialapį į Europos čempionatą. Pirmoje kovoje ji įveikė E. Raščiauskaitę („Takas“), antroje – L. Olšauskaitę („Argus“), pusfinalyje – E. Prokopavičiūtę („Stoikas“), o finale susirungė bei laimėjo prieš bendraklubę Urtę Saunoriūtę.

Suaugusiųjų grupėje svorio kategorijoje iki 80 kilogramų aukso medalį ir kelialapį į Europos čempionatą laimėjo Kretingoje treniruotes vedantis „Shodan“ mokyklos treneris Laurynas Vaičikauskas, kuris turėjo įveikti tris varžovus, kad patektų ant čempiono pakylos. Pirmoje atrankinėje kovoje šodanietis įveikė L. Šleinotą („Saulės ženklas“), o pusfinalyje po atkaklių rankų ir kojų smūgių laimėjo prieš J. Kvietką („Saulės ženklas“). Finale Laurynas galingais kojų smūgiais pelnė pergalingą tašką prieš S. Vancevičių iš „Saulės ženklo“ klubo, pasiųsdamas varžovą į nokdauną.