Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kovo 7 d. „Kretingos“ komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, pradėjo aštuntfinalio seriją su Kauno „Žalgirio-II“ komanda ir pirmosiose rungtynėse pateikė staigmeną, išvykoje 67:64 (19:123; 13:15; 16:14; 19:23) palaužę varžovus. Atkakliose rungtynėse šeimininkai išlygino rezultatą paskutinę minutę (62:62), kretingiškiai prarado kamuolį, ir varžovai po sėkmingos atakos išsiveržė į priekį – 64:62. „Kretingos“ komandai du taškus su pražanga pelnė Mindaugas Stašys, gražinęs pervsarą – 65:64, varžovai savo ataka taškų nepelnė, o prie baudų linijos pasiųstas M. Stašys neklydo, varžovai dar bandė gelbėtis tritaškiu, bet jis tikslo nepasiekė, ir „Kretinga“ triumfavo.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Mantas Ruikis (4/8 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai) – 18, Mindaugas Stašys (5/7 baudos) ir Justas Žiubrys (5/6 dvitaškiai) – po 12, Edgaras Danys – 9, Rytis Zabita (10 atk. kamuolių, 3 per. kamuoliai) – 8, Modestas Jurkaitis – 4, Tautvydas Rudys – 3, Nojus Pabrieža (5 atk. kamuoliai) – 1, Edvinas Alunderis, Roberts Dembskis.

Kovo 9 d. kretingiškiai namuose žaidė antrąsias serijos rungtynes ir jose pranašumą 88:72 (25:16; 25:17; 20:24; 18:15) įrodė „Žalgirio“ pamaina, išlyginusi serijos rezultatą. Varžovai sėkmingiau pradėjo rungtynes, ir įpusėjus rungtynėms jie užtikrintai pirmavo 50:33. Prieš lemiamas dešimt minučių komandas skyrė 13 taškų (70:57), IV kėlinį kretingiškiai spurtavo ir po Manto Ruikio tritaškio komandas skyrė 6 taškai (74:68). Tada savo sėkmingu žaidimu atsakė ir kauniečiai, pelnę 6 taškus be atsako. „Kretingai“ išsigelbėti nepavyko – serijos rezultatas tapo 1:1.

Kretingos „Kretinga“: Mantas Ruikis (5/8 tritaškiai, 5/6 baudos) – 22, Edgaras Danys (4/8 dvitaškiai) ir Rytis Zabita (6/8 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai) – po 12, Ernestas Bružas (2/3 tritaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 8, Mindaugas Stašys (6 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai) – 7, Justas Žiubrys – 6, Modestas Jurkaitis (5 rez. perdavimai ) ir Nojus Pabrieža – po 2, Roberts Dembskis – 1, Edvinas Alunderis ir Eisvydas Petkus.

Kovo 11 d. lemiamose serijos rungtynėse kretingiškiai išvykoje 87:83 (25:21: 17:23; 13:21; 32:18) palaužė varžovus – laimėjo seriją 2:1 ir žengė į ketvirtfinalį.

Atkakliai vykusioje pirmoje dalyje komandos žaidė apylygiai, šeimininkai pirmavo 44:42. Trečią kėlinį „Žalgirio-II“ komanda perėmė iniciatyvą į savo rankas ir surengė spurtą 11:0 (60:51), o dviženklę persvarą išlaikė ir prieš lemiamas 10 minučių (65:55). Ketvirtą kėlinį kretingiškių viltis atgaivino Mindaugas Stašys, pelnęs 8 taškus iš eilės, ir kretingiškiai pradėjo artėti prie varžovų. Likus žaisti 2 min. Mantas Ruikis realizavo tris baudų metimus, ir skirtumas tarp komandų tapo minimalus (78:77). M. Stašys pataikė iš toli ir išlygino rezultatą, Rytis Zabita perėmė kamuolį ir greitoje atakoje išvedė „Kretingą“ į priekį 82:80, M. Ruikis pridėjo tritaškį – 85:80. Varžovams taikliu tolimu metimu atsakė Nedas Montvila (85:83), palikdamas „Kretingai“ 16 sekundžių. Varžovams sunkiai sekėsi bauduoti kretingiškius ir tam prireikė apie 12 sekundžių, bet Manto Ruikio ranka nedrebėjo, ir baudos metimai įtvirtino istorinį kretingiškių žygi „7bet-NKL“ pirmenybėse. Per šias rungtynes komandos palaikyti atvyko apie 60 Kretingos krepšinio aistruolių, taip pat jas stebėjo ir Kauno „Žalgirio“ komanda.

„Kretinga“: Mindaugas Stašys (7/13 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 6/6 baudos, 6 rez. perdavimai, 32 naud.) – 29, Mantas Ruikis (2/6 tritaškiai, 12/13 baudos) – 24, Edgaras Danys (2/5 tritaškiai) – 11, Rytis Zabita (14 atk. kamuolių) ir Justas Žiubrys (2/4 tritaškiai) – po 8, Modestas Jurkaitis ir Ernestas Bružas – po 3, Edvinas Alunderis – 1, Nojus Pabrieža.

Kovo 13 d. „Kretingos“ komanda pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse pateikė staigmeną ir po pratęsimo 100:92 (26:24; 30:20; 11:15;16:24; 17:9) nugalėjo „Telšių“ komandą, reguliariajame sezone užėmusią II vietą. Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiuose žaidę kretingiškiai, sulaukę gerbėjų palaikymo, III kėlinį varžovai buvo priartėję 56:51, bet dar viena sėkminga ataka kėlinio pabaigoje leido susikrauti rekordinę persvarą – 67:53. Likus žaisti 3 min. „Telšiai“ po dviejų baudos metimų persvėrė rezultatą savo naudai 77:76. Įnirtinga kova tęsėsi iki rungtynių pabaigos – „Kretingos“ komandai priklausė paskutinė ataka, ir komandos „varikliukas“ Mindaugas Stašys tolimu dvitaškiu išvedė komandą į priekį 83:81. Varžovams liko tik 0,8 sekundės, bet jų gynėjas Ignas Razutis puikiu perdavimu atrado komandos draugą Lauryną Kaveckį ir šis pelnė du taškus. Teisėjai, peržiūrėję vaizdo medžiagą, nusprendė įskaityti taškus, tuo pačiu lemdami rungtynių pratęsimą. Pratęsime „Kretingos“ komanda žaidė labiau užtikrintai ir, vedami veteranų Mindaugo Stašio ir Manto Ruikio, iškovojo pergalę.

„Kretinga“: Mindaugas Stašys (8/13 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 10/10 baudos, 7 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 40 naud. balų) – 35, Mantas Ruikis (9/12 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 5 rez. perdavimai, 36 naud. balai) – 31, Modestas Jurkaitis (6 atk. kamuoliai) ir Rytis Zabita (9 atk. kamuoliai) – po 8, Edgaras Danys (3 per. kamuoliai), Edvinas Alunderis (7 atk. kamuoliai) ir Ernestas Bružas – po 6, Justas Žiubrys, Roberts Dembskis ir Nojus Pabrieža.

Antrosios ketvirtfinalio serijos rungtynės bus žaidžiamos kovo 16 d. Kretingos sporto centre.