Kretingiškiai baltarusius mokė meistriškumo

• Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sportas
  • 2010-08-03

Jūros šventė „nenuplovė“ ištikimiausiųjų motobolo gerbėjų – jų tribūnos ūžė per šeštadienines rungtynes, kuriose Kretingos „Milda“ susitiko su Grodno „Azot“. Tačiau mūsiškiai labiau nervinosi ne dėl baltarusių atakų ar gynybos – žiūrovai „pametė skaičių“ skaičiuodami, kiek kartų kamuolys atsitrenkė į priešininkų vartų virpstą.

Visą rungtynių laiką Kretingos „Mildos“ žaidėjai diktavo sąlygas svečių komandai – „Azot“ iš Baltarusijos. Nuotraukoje – dėl kamuolio kovoja Renatas Žiubrys (kairėje; nr.2) ir Eduardas Steckis (nr. 8).

„Gal ir gerai, kad daugiau neįmušėme, nes žiūrovams rungtynės būtų tapusios visai neįdomios“,- po rungtynių, pasibaigusių rezultatu 6:1 kretingiškių naudai, šypsojosi „Mildos“ treneris Vaclovas Brazdeikis.

Nors kretingiškiai žaidė taupydami jėgas, tačiau beveik visą rungtynių laiką jie kontroliavo kamuolį. Per pirmąjį kėlinį „Mildos“ sąskaitą atidarė vienas rezultatyviausių komandos žaidėjų Mantas Večerskis. Jo pavyzdžiu netrukus pasekė ir Egidijus Knieža, komandai pelnęs antrąjį įvartį. Komiška pirmojo kėlinio pabaiga – baltarusiai kamuolį pasiuntė patys sau į vartus. Kadangi kamuolį, kuris atšoko nuo „Azot“ žaidėjo, nuspyrė M.Večerskis, jam ir buvo įskaitytas šis taškas.

Per antrąjį kėlinį po vieną įvartį pavyko pelnyti abiem komandoms. Šįkart mūsiškių gretose pasižymėjo patyręs žaidėjas Eduardas Steckis. Trečiąjį kėlinį dar po vieną tašką pelnė Egidijus Knieža ir Renatas Žiubrys.

„Jūsų komanda stipri, subalansuota, todėl su ja žaisdama mūsų jauna komanda gali tobulėti ir pasimokyti meistriškumo. Toks ir buvo mūsų tikslas,- po rungtynių sakė „Azot“ treneris Jevgenijus Kaškacha. – Mūsų komandos nariai motobolą žaidžia tik 2-3 metus, labiau patyręs yra tik vienas žaidėjas. Komandai nebegalėjo padėti ir vienas jos lyderių - mano sūnus, kuris buvo pašauktas tarnauti į kariuomenę.“

Anot J. Kaškachos, gera pamoka „Azot“ žaidėjams buvo ir asfaltuota aikštė, kurioje žaidžiant reikia išmokti kitaip valdyti motociklą. Šis faktas, pasak trenerio, paaiškina, kodėl „Milda“, žaisdama Grodno aikštėje rungtynes su „Azot“, laimėjo mažesniu skirtumu – 1:0.

„Maloniai nustebino ir tai, kad per rungtynes Kretingoje teisėjai buvo profesionalūs, objektyvūs ir sąžiningi“,- pridūrė J. Kaškacha, kurio vadovaujama komanda, kitą dieną vyko į Skuodą, kur susitiko su motobolo komanda „Bartuva“.

Organizuoja motobolo Eurolygą

„Mildos“ treneris V. Brazdeikis motobolo gerbėjams turi naujienų – planuojama, kad jau kitais metais bus organizuojama motobolo Eurolyga, kurioje susitiks pajėgiausios žemyno komandos.

„Per Europos čempionatą, kuriame dalyvavome liepos mėnesį, kalbėjausi su Europos motociklizmo susivienijimo (UEM) motobolo komisijos prezidentu Karlu Fiugele. Planuojama, kad „Eurolygoje“ dalyvaus po dvi komandas iš Prancūzijos, Vokietijos, po vieną – iš Olandijos ir Lietuvos. Ar bus daugiau komandų, paaiškės ateityje. Kol kas aišku, kad žaisime dviem ratais – namuose ir išvykose, o pirmosios rungtynės prasidės kitų metų balandį,- kalbėjo V.Brazdeikis, kuriam ir kilo idėja surengti Eurolygą. – Tai būtų galimybė susitikti su naujomis ir pačiomis stipriausiomis Europos komandomis, o ir tokių čempionatų iki šiol nėra buvę“.

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas