Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Žaliaskarės jau keliauja į mūsų namus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Šventės
  • 2010-12-17

Kretingos miškų urėdijos medelyne virte verda darbas: medelyno darbuotojai skuba kirsti egles, ruošti jų šakas – artėjant didžiosioms metų šventėms, prasidėjo prekyba žaliaskarėmis.

Leonardas Balčikonis eglutę siūlytų nusipirkti ankstėliau, kad nebereikėtų gaišti švenčių dieną.

Medelyno viršininkas Leonardas Balčikonis teigė, jog šiemet planuojama parduoti ne mažiau kaip 2 tūkst. įvairaus dydžio eglių.

„Maždaug tiek eglių parduodame kasmet. Tik šiais metais prekybą pradėjome visa savaite anksčiau – pirkėjai eglių pradėjo ne tik teirautis, bet ir pirkti gerokai ankstėliau, negu praėjusiais metais. Matyt, dėl gilios žiemos privačių miškų savininkams, kad prikirstų eglių, nėra taip paprasta įbristi ar įvažiuoti į savo miškus, tad pirkėjui belieka vienas kelias – į mūsų medelyną “, - kalbėjo L.Balčikonis.

Kretingos miškų urėdija eglėmis prekiauja medelyne, miškų urėdijos kieme ir Rotušės aikštėje. Populiariausios eglės – nuo 1 iki 1,5 metro aukščio, kainuojančios nuo 12 iki 16 Lt. Įstaigos, privačių namų savininkai pageidauja ir aukštesnių – iki 2-3 m – eglių, kas turi galimybę – perka brangesnes sidabrines egles, kurių kaina – dviguba, palyginus su paprastosiomis eglėmis.

Į mūsų namus iškeliaujančios žaliaskarės užauginamos eglių plantacijose, kurioms skirta iki 5 ha žemės. Eglės, kurias rengiamasi kirsti, pažymimos dar rudenį, nes užsnigus vargiai bebūtų galima išrinkti parduoti tinkamas egles.

„Miškuose kalėdinių eglių nebekertame. Kokybė – ne ta. Plantacijose pasodintas egles medelyno darbuotojai formuoja, neleidžia augti bet kaip. Tad jos – gerokai puikesnės, negu kirstos pakanalėse, miškų pakraščiuose, nes nė vienas girininkas ir neleistų kirsti gražių jaunų eglaičių“, - paaiškino L.Balčikonis. Auginti egles nėra pelningas verslas: kalėdinei eglei užaugti reikia 6-8, kartais – ir 10 metų.

„Didelio pelno tikrai kad nėra – egles parduodame vos ne už savikainą. Tačiau augindami egles garantuojame žmonėms darbą, be to, daug ką nulemia ir tradicijos – atrodo, kaip būtų galima švęsti be svarbiausio švenčių akcento – eglės“, - įsitikinęs medelyno viršininkas.

Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo eglės vazonuose. Nors jos – gerokai brangesnės, jų kasmet nuperkama vis daugiau. To priežastis – galimybė eglę išsaugoti, pasodinti ją sodyboje ar parke.

Yra buvę, kad Kretingos miškų urėdijoje užaugintos eglės iškeliaudavo į Švediją, Rusijos miestą Sankt-Peterburgą. Šiais metais eksporto užsakymų medelynas nesulaukė, o didmenininkų nupirktos eglės dažniausiai iškeliauja į Palangą, Klaipėdą.

Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“

„Nekirsk eglutės – namus papuošk eglės šaka ir taip prisidėk prie gamtos išsaugojimo“, - ragina Lietuvos miškininkai, kurių rūpesčiu šiandien – gruodžio 17 dieną, nuo 14 valandos nemokamai bus dalinamos eglių šakos.

Kretingos miškų urėdijos miškininkai nemokamai eglių šakas dalins: Klaipėdoje – Teatro akštėje, Kretingoje – Rotušės aikštėje.

Eglių šakas žmonėms dalins ir dovanos 42 šalies miškų urėdijos. Pernai rekordinio masto renginys įvyko net 123 Lietuvos vietose: buvo planuota išdalinti apie 40 tūkst. šakų, bet jų reikėjo gerokai daugiau. Akcijos rengėjai teigė, jog šalyje buvo išdalinta beveik 100 kilometrų eglišakių.

Šiemet miškininkai planuoja išdalinti ne mažiau negu 100 tūkst. eglišakių – taip žmonės, neskriausdami gamtos, galės parsinešti į namus dalelę miško. Šakas girininkai paruošia miško kirtimų valksmuose.

Eglių šakų dalinimo akcija turi keletą tikslų: tai – gamtosauginė akcija, ugdanti bendrapilietiškumą, kūrybinius sugebėjimus – juk iš eglių šakų galima sukurti puikias menines kompozicijas.

Informaciją apie eglių šakų dalinimo akciją teikia Kretingos miškų urėdijos miškų urėdas Antanas Baranauskas, tel.: (8 445) 51550, 8 687 86068.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas