Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Ir gyvendami užsienyje, renkasi lietuvišką mokyklą

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2010-12-21

Kretingos Marijono Daujoto vidurinės mokyklos Rūdaičių pradinio ugdymo skyriaus mokytojos Elena Šimkuvienė ir Dalia Steponavičienė su savo auklėtiniais pradinukais susitinka ne tik klasėje, bet ir prie kompiuterio. Pasitelkusios naujausias technologijas, mokytojos penkiems rūdaitiškiams padeda nepamiršti gimtosios kalbos šiems gyvenant ir mokantis Norvegijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje.

Kretingos Marijono Daujoto vidurinės mokyklos Rūdaičių pradinio ugdymo skyriaus mokytojos Dalia Steponavičienė (sėdi) ir Elena Šimkuvienė su penkiais savo mokiniais susitinka prie kompiuterio – šioje mokykloje penki vaikai mokosi nuotoliniu būdu.

Antrus metus nuotolinio mokymosi paslaugą teikiančioje mokykloje šiuo neįprastu būdu besimokančių mokinių skaičius šoktelėjo staiga: praėjusiais metais Rūdaičių pradinio ugdymo skyriuje buvo tik viena užsienyje gyvenanti pirmokė. Šį rudenį į pirmą nuotolinio mokymosi klasę atėjo dar keturi pirmokai.

„Ši tendencija turi dvi puses: skaudu, kad savo šalį palieka jaunos šeimos. Tačiau džiaugiuosi, kad kartu su vaikais į užsienį gyventi išvykę tėvai jaučia atsakomybę ir pageidauja, kad jų atžalos mokytųsi ne tik užsienio, bet ir lietuviškoje mokykloje. Tėvai nori, kad jų vaikai mokytųsi lietuvių kalbos, neužmirštų savo gimtosios šalies ir išlaikytų ryšį su Rūdaičiais, čia likusiais draugais bei artimaisiais“, - kalbėjo mokyklos vedėja R.Narkienė.

Nuotolinio mokymosi pamoka trunka tiek pat, kiek ir įprasta pamoka klasėje. Tik pamokas mokytojos aiškina ne prie lentos, o prie kompiuterio ekrano.

„Dažniausiai su vaikais bendraujame per Skype programą. Vieni kitus matome ir girdime. Tokiu būdu mokinius išmokome rašyti pirmąsias raides, skaityti pirmuosius žodžius. Per nuotolinio mokymosi pamokas vaikai gauna tą patį, o gal net ir daugiau, kaip per įprastą pamoką. Mokome svarbiausio – lietuvių kalbos, taip pat matematikos, gamtos pažinimo, anglų kalbos ir kitų privalomų dalykų“, - pasakojo pradinukų mokytojos E.Šimkuvienė ir D.Steponavičienė.

Su savo auklėtiniais, gyvenančiais užsienyje, mokytojos prie kompiuterio susitinka du kartus per savaitę. Pasak pedagogių, mokyti vaikus nuotoliniu būdu – nepalyginamai sudėtingiau, negu klasėje, tačiau vargą atperka puiki mokinių motyvacija.

„Užsienyje gyvenantys mažieji rūdaitiškiai mokosi ne tik nuotoliniu būdu. Mokyklas jie lanko ir ten – Norvegijoje, Airijoje, Anglijoje. Prieš ar po pamokų jie dar turi mokytis ir Lietuvoje. Taigi vaikai lanko lyg ir dvi mokyklas, tačiau noro ir motyvacijos netrūksta nė vienam“, - džiaugėsi mokytojos.

Jos pastebėjo, kad nežiūrint nuotolio, užsienyje gyvenantys vaikai jaučiasi taip, lyg mokytųsi Rūdaičiuose.

„Mokykloje besimokantys vaikai nuoširdžiai domisi, kaip sekasi jų bendraamžiams, nori bendrauti su jais per Skype‘ą, rašo laiškus, sveikina su gimtadieniais. Nesvarbu, kad toli, bet į užsienį išvykę rūdaitiškiai turi savo klasės draugus, kurie su nekantrumu laukia jų grįžtančių“, - pasakojo E.Šimkuvienė ir D.Steponavičienė.

Anot mokytojų, į užsienį išvykusių tėvų pastangos didžiulės – patys baigę šią mokyklą, jie siekia, kad ir jų vaikai turėtų lietuvišką išsilavinimą. Todėl labai aktyviai dalyvauja savo vaikų mokymosi procese.

„Tai, kad tėvai savo atžalas leidžia ne tik į užsienietišką, bet ir lietuvišką mokyklą, žada optimistišką ateitį. Jei žmonės rūpinasi savo šeimos lietuviškumu, vadinasi, jie planuoja grįžti. Praeis sunkmetis ir, tikiu, šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys vaikai lankys lietuvišką mokyklą“, - įsitikinusi R.Narkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas