Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atrodo, kad su tėvais susitinkame kiekvieną dieną: per pusryčius, po dienos darbų - prie vakarienės stalo, televizoriaus. Galbūt todėl, apklausus penkiolika kretingiškių nuo 16 iki 17 metų, šie nedvejodami atsakė, jog su savo gimdytojais praleidžia mažiausiai 1, daugiausiai – 4–5 valandas per dieną. Atrodytų, šie skaičiai labai negąsdina? Tačiau visos Lietuvos statistika visai kitokia – vos 5 minutės kasdien.

Kyla klausimas – kodėl taip skiriasi apklausų rezultatai, nejau visos kretingiškių šeimos – pavyzdinės?

Pranciškonų gimnazijos socialinė pedagogė Vija Zujevaitė-Srėbalienė paaiškino, jog vaikai atsakydami į šį klausimą tikriausiai nesuvokė, ką reiškia žodis „kartu”. Tai - ne šiaip sėdėjimas viename kambaryje ir kalbėjimasis bendromis temomis, tai – specialiai tėvų ir vaikų skirtas laikas pokalbiui, kurio metu jie aptaria ne dienos orą, o pažindinasi vienas su kitu, domisi vienas kito interesais. Ar kartu praleidžiamo laiko trukmę lemia vien santykiai? Ne visada. Pavyzdžiui, 17–metė Rasa (vardas pakeistas) kartais nemato savo tėvų ir keletą dienų iš eilės. Dėl to kaltas jos gimdytojų darbo pobūdis, kuris verčia keliauti. Tačiau Rasa su tėvais sutaria gerai. Jų šiltus santykius lemia dažnai kartu praleidžiami savaitgaliai. Soc. pedagogė Vija tam pritaria – bendri pomėgiai, jų ieškojimas labiau suartina šeimą, gerina tarpusavio santykius.

Yra nemažai šeimų, kurių narius sieja tik gyvenamoji vieta: vaikai ir tėvai vieni kitų vengia, beveik nebendrauja. Suaugusieji dažniausiai galvoja, kad kalti vaikai – juk jie savaime turėtų klausyti savo gimdytojų, būti jiems malonūs. Tačiau tai netiesa. Abi pusės turi stengtis pažinti viena kitą, o pirmą žingsnį, rodant savo meilę dėmesingumu, turėtų žengti tėvai.

Santykiai tarp tėvų ir vaikų labai svarbūs, o jų pamatai – kartu praleidžiamas laikas. Bendraudami su tėvais, vaikai mokosi socialinių įgūdžių, formuojasi jų mąstysena. Soc. pedagogė Vija konstatavo, jog vaikai, kurie rečiau bendrauja su tėvais, dažniau patiria patyčias, susiduria su žemos savivertės problemomis. Tad norėtųsi, kad tos statistinės minutės vis ilgėtų, juk nuo jų tiek daug priklauso.

Ūla BENDIKAITĖ

"Pajūrio naujienų" akdemijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas